Kuk do dne, aneb já vítám ráno a ráno vítá mě…

1. května 2013 v 11:22 | Anie |  Slohové práce
Kuk do dne, aneb já vítám ráno a ráno vítá mě…

" Ach ne ! Namáhavě sáhnu na noční stolek a ještě poslepu se snažím nahmatat to zázračné tlačítko, které dokonale umlčí protivnou melodii mého mobilu. Tohle se opakuje každé ráno. Přesně v 5:45 se mě tento "geniální " vynález naší vědy snaží upozornit, že bych neměla být líná a měla bych rychle vstát z postele, jinak bude zle. Po pár minutách to vzdávám a s těžkým srdcem opouštím svou vyhřátou postýlku. V té době je venku ještě tma. Měsíc se na mě provokativně usmívá a připomíná mi, že bych měla opustit krajinu krásných snů a vrátit se do reality, do reality jménem pondělní ráno.
Nějakou dobu mi trvá, než se moje tělo vyrovná s teplotním rozdílem, proto cvakajíc zuby vyrazím do koupelny.
Zde mě čeká další šok při pohledu do zrcadla. Člověk, kterého tam spatřím, se ani trochu nepodobá mým představám.
Se zděšením stojím a jenom němě koukám na svůj podraz. Nakonec ni nezbývá nic jiného, než začít se sebou něco dělat. Když konečně mám pocit, že vypadám alespoň trochu " k světu " , vydávám se na další cestu o patro níž - do kuchyně.
Pak už, jako každé ráno půl hodiny stojím před otevřenou ledničkou a marně přemýšlím, zda je lepší jahodový, borůvkový nebo meruňkový jogurt. Po dlouhém a namáhavém rozhodování zvolím první variantu a spokojeně se posadím ke stolu. Po snídani opět navštívím koupelnu a pak jdu so pokojíčku abych se převlékla. Samozřejmě celou dobu musím odolávat pokušení vrátit se zpět do měkoučkého pelíšku, který se mě za každou cenu snaží zlákat.
Potom většinou zjistím, že už je hrozně pozdě. Sprintem běžím nakrmit svou hladovou zvěř. Ještě boty, bunda a jsem připravená vykročit pravou nohou do nového školního dne. Jak to ale v pondělky bývá, nohy se mi popletou a ta levá zase jako první překročí práh našeho domu.

Anie
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama