Pearl Harbour

5. července 2013 v 19:27 | Anie |  Recenze filmů
Zdravím :) Dneska jsem si pro vás připravila krátkou recenzi k filmu Pearl Harbour. Myslím, že tentokrát se máte opravdu na co těšit !! Tak jdeme na to !! Jenom prosím nekopírujte...recenze mi dala dost práce :) Díky !Na začátku několik informací, abyste byli v obraze o co se vůbec jedná :
Pearl Harbour : film natočený na základě skutečných události tj. války mezi Spojenými Státy a Japonskem.
Kategorie : romantické akční válečné filmy
Rok: 2001
Režie : Michael Bay
Délka : Něco přes 2 hodiny

O čem to vlastně je ? NEČTĚTE POKUD NECHCETE ZNÁT CELÝ DĚJ !!
Jak jsem již na začátku psala, ve filmu se dostáváme do roku 1941, kdy Japonsko nečekaně napadlo na základnu Pearl Harbour. Hlavními hrdiny příběhu jsou dva muži (Rafe, Danny) a jedna žena (Evelyn).
Rafe a Danny jsou už od dětství nejlepšími kamarády a touží po tom stát se piloty. Jejich sen se splní a oba vsoupí do americké armády. Jednoho dne se setkávají s mladými sestřičkami a Rafe se do jedné z nich zamiluje. Je však přihlášen do britských RAF a odjíždí bojovat do Evropy. Mezitím jeho dívka Evelyn spolu s ostatními sestrami a vojáky pracuje na základně v Pearl Harboru, kde každý den oddaně čeká na dopis od Rafe´a a nebo na něho samotného. Bohužel jednoho dne ji Danny příjde sdělit hroznou zprávu. Rafe se se svým letadlem zřítil do moře a zahynul. Společný smutek Evelyn a Dannyho velmi zblíží. O několik měsícu později si vyznají svou lásku. Jenomže pak se znenadání vrací Rafe, který pád do moře zázrakem přežil, protože ho vylovili francouzší rybáři. Velmi težko se vyrovnává se vyrovnává se ztártou své lásky a nemůže jim odpustit. Večírek na uvítanou skončí rvačkou. Pak se to ale stane. Japonsko znenadání udeří a americké vojsko je téměř bez jakékoliv šance. Danny a Rafe se jako za starých časů odhodlají společně ukázat Japoncům, co dokážou. Podaří se jim sestřelit 7 japonských letadel a stávají se hrdiny. Jejich přátelství opět získává dávnou silu. Amerika chystá pomstu. Oba muži vstupují do války. Těstě před odjezdem se Rafe dozví, že Evelyn je s Dannym těhotná. Slíbi ji však, že mu to neřekne. Později se sám snaží přinutit Dannyho aby z akce vycouval. Ten však odmítá. Americké letectvo bombarduje Tokio. Japoncům se však částečně podaří útok odepřít. Bohužel letadla musela vystartovat předčasně, a proto mají prázdné nádrže a musejí přistát kde se dá. Danny, Rafe a jejich kamarádi končí v rýžovém poli a jsou obklíčení Japonci. Danny zachrání Rafe´a sám bohužel umírá. Nakonec Rafe zůstává s Evelyn a společně vychovávají malého Dannyho...

Můj názor:
Tento film patří k těm nejlepším, jaké jsem kdy viděla. Velmi reálně a krutě poukazuje na válku, ale také na lásku, která přichází a odchází, kdy se ji zachce. Je to film, který vás nenechá jen tak a určitě pohne srdcem nejednoho z nás. Je smutný a zároveň krásný. Ukazuje nám, že opravdové přátelství překoná všechny překážky a také, že člověk se nesmí nikdy vzdát a musí věřit do poslední chvíle. Nutí k přemýšlení o životě a o válce. Ve spojení s nádhernou hudnou ( Hans Zimmer) je Pearl Harbor něčím vyjímečným !!Doufám, že vás film alespoň trochu zaujal. Protože jste vydrželi až do konce, mám pro vás na závěr nádherný soundtrack k filmu. Krásný poslech !!!!


Anie
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Týna Týna | Web | 5. července 2013 v 19:31 | Reagovat

Můj oblíbený! Mám ho moc ráda :)

2 Bella Bella | Web | 8. července 2013 v 20:59 | Reagovat

Už strašně dlouho se chci na tento film podívat, ale nějak jsem na něho zapomněla. Díky za pěknou recenzi! :-)

3 Sima Sima | E-mail | Web | 4. dubna 2016 v 16:24 | Reagovat

Film je úžasný,teším sa na knihu :)

4 Anie Anie | Web | 4. dubna 2016 v 17:14 | Reagovat

[3]: Souhlasím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama