Argentinské tango

3. srpna 2013 v 16:51 | Anie |  Taneční...
Jak jsem se již dříve zmiňovala, tanec je mojí vášní ! Miluji ty kroky, pohyby,tu hudbu. Myslím si, že tancem člověk dokáže vyjádřit mnoho pocitů, může zapomenout na celý svět a být sám sebou !!

Pro dnešek jsem si vybrala Argentinské tango. Je to tanec, který se mi hrozně moc líbí. Je smyslný a má v sobě obrovské kouzlo, vášeň. Já osobně netančím profesionálně. Mám za sebou pouze 3 taneční kurzy. Přesto jsem se za tu dobu stihla trochu seznámit s tímto tancem. Chtěla bych se ho však naučit ještě lépe, poznat víc do hloubky kroky, rytmus, dát ze sebe všechno !!!Co je to tango ?
Je to hudební a taneční styl, který pochází z 19. století s oblasti Argentiny a Uruguaye. Vznikl smíšením lidové hudby mnoha evropských zemí a hudby místních černochů, indiánů,...

V dnešní době se velmi častěji setkáváme se standartním tangem, které ma však s tím argentinským velmi málo společného. Právě toto tango, které vzniklo v 20. století v Británii se vyučuje na kurzech tance. Hudba je stejná ( 2/4 rytmus) avšak rozdíl je například v držení. U standartního tanga je držení těsnější, partnerka má svoji levou ruku s palcem pod partnerovým ramenem. U argentinského je klasické latinskoamerické držení.
Charakteristickým prvkem v tangu je také ostré otáčení hlavy partnerky.

Smyslná hudba...rudé růže...vášeň...to je TANGO !

Pokud vás zaujal tento tanec, můžete se nějaké základy naučit z tohoto videa...Bohužel jsem nenašla víc pokročilou sestavu k naučení...já umím něco, jako je na tomto videu, ale daleko líp :D :D
Protože mám přeci skvělého tanečníka !!! A dobrý partner to je základ :)
Slow slow....se s vámi loučí...

Anie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 4. srpna 2013 v 16:44 | Reagovat

Já teda na tanec moc nadaná nejsem, ale líbí se mi dívat se na lidi, co tančí. Sama tak leda někde v koutečku
bych tančila s někým, kdo by vládl mýmu srdíčku :D

Ale říkám, mám ráda třeba Stardance, a tak, kde jsou fakticky dobří tanečníci, ale sama na to nadaná moc nejsem. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama