Armageddon

15. srpna 2013 v 13:11 | Anie |  Recenze filmů
Dnešní recenzí bych vám chtěla přiblížit film Armageddon. Určitě polovina z vás ho zná, ale možná pro ty, co o tom filmu stejně jako donedávna já jen slyšeli, bude dobrou inspirací na večerní program :)
Tak na co ještě čekáte ?! Čtěte, komentujte, film stahujte !!

Na začátek opět základní informace :

Starší film - konkrétně z roku 1998
Doba trvání : asi 2,5 hodiny
Režie : Michael Bay
Druh : akční, částečně sci-fi a romantický, drama
V hlavních rolích : Bruce Willis, Ben Affleck, Liv Tyler

Příběh ( nečíst, jestli nechcete znát konec ! ) :

Na Zemi padá obrovský asteroid. Za 18 dní život na této planetě přestane existovat. Jedinou záchranou je asteroid zničit. Jak ? Přistát na něm, vyvrtat díru, vložit do ní nálož a odpálit. Potom jen doufat, že to k něčemu bude. Pro tento úkol je vybrána skupina nejlepších naftářů. Je to parta různých, někdy velmi podivných lidí, kteří však velmi vynikají ve svém povolání. Jejich vedoucím je Harry, nejlepší muž v oboru. Jeho dcera Grace je velmi zamilovaná do A.J.e Frosta. a mají se vzít. Poté, co celá skupina po krátkém výcviku u NASA vyrazí do Vesmíru, svět jen netrpělivě čeká a modlí se aby akce dobře dopadla. Bohužel opak se zdá pravdou. O život příjde několik mužů, jeden z nich začíná bláznit, vrtací stroj je zničen. Naštěstí na poslední chvíli A.J. celou situací zachrání. Jenomže je tu ještě jeden háček. Něco se pokazilo a bombu nejde odpálit dálkově. Proto se jeden z mužů musí obětovat a zůstat na asteroidu.
Losují a výběr padne na A.J.e. Nakonec však zůstává Harry a posílá mladého muže zpět na palubu rakety se slovy, že ho měl vždycky za svého syna a prosbou ať se postará o Grace. Příběh se končí dobře. Země je zachráněná. A.J. a Grace mají svatbu...

Můj názor :

Nádherný film. Hrozně se mi líbí jak herecké obsazení, tak zápletka. Některé momenty ve Vesmíru se mi zdály trochu přitažené za vlasy a na první pohled by člověk řekl, že z těch některých situací se nemohli dostat živí. Ale pak jsem si řekla proč ne ?? Všichni se za ně modlili a Bůh přeci zázraky dokáže. Je to dojemný film, u kterého si člověk i někdy popláče. Hrozně jsem fandila A.J.ovi, ale pak když musel zemřet Harry bylo mi to hrozně líto.
To byl asi nejvíc dojímavý moment, když se Harry loučil s A.J.em a říkal mu, že ho měl vždycky rád a bral ho jako syna. Opravdu bych tento film mohla doporučit. A k tomu všemu je tam nádherná hudba !!!Nebyl by to Armageddon bez té nádherné hudby !!! Tady je ! Aerosmith a I don´t wanna miss a thing...krásný poslech !!


Anie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leslie739 Leslie739 | E-mail | Web | 16. srpna 2013 v 22:45 | Reagovat

Tak název filmu neslyším poprvé, ale film jsem ještě neviděla, na 90% se na to podívám, protože to režíroval Bay a je to i vidět na těch efektech - podobné jako z Transformers. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama