Co na tomto světě nenávidím

7. srpna 2013 v 17:16 | Anie
Nenávidět je hrozné slovo. Měli bychom milovat a nenávist, by měla úplně zmizet z naších životů !!!
Přesto všechno každý z nás najde něco, co mu v životě vadí, něco s čím bojuje a nesnáší to !!!
Také já nejsem vyjímkou...

Nesnáším hřích !! Bolí, pálí, ničí, deptá, zabíjí...ano, a přesto je součástí mého života. Nechci ho !! Chtěla bych se ho zbavit, ale nikdy tak úplně nezmizí. Jsem moc slabá, abych ho mohla úplně zničit. Dřív nebo později se stějně objeví. Má různé podoby a někdy se zdá úplně nevinný a zničeho nic bodne a svalí člověka na kolena. Jedinou zbraní je Bůh, který jako jediný dokáže hřích smazat !!!

Bolest, křik, pláč...nemůžu snést, když někdo někomu ubližuje. Mé oči jsou plné slz, když vidím umírat nevinné lidi. Nemůžu se dívat na naši zkaženou společnost. Každý se stará jenom na sebe a neustále někomu ubližuje. Za chyby dospělých trpí děti, nevinní lidé umírají ve válce...copak tomu se říká spravedlnost ?!! Kam zmizeli lidé ?!! Copak nevidíte, že pomalu ale jistě se měníme ve zvířata...snažíme se uspokojit sami sebe a nehledíme na utrpení ostatních !!!

Opravdu nemám ráda hádky. Snažím se jím vyhýbat, jak to jen jde. Mým velkým cílem v životě je naučit se o problémech mluvit. To neumí každý. Většina z nás myslí jen na to, co je nelepší pro nás a vyčítá druhému člověku, že nežije podle našich představ. Jen málokdo hledá chybu na své straně a snaží se toho druhého vyslechnout a najít společné řešení.
Toto je tedy můj cíl...naučit se hledat řešení problému společně a ne jen házet vinu na toho druhého...

Nesnáším pomlouvání a přetvářku...je hrozné když přítel je zároveň největším protivníkem. Nejdřív se na vás usmívá, říká vám jak jste skvělý člověk, a když se otočíte vrazí vám nůž do zad. Pomlouvá, kritizuje...najednou jste pro něho mimozemšťanem z jíné planety, kterého by bylo nejlepší odstranit...kde je chyba ?? V tom, že polovina našeho národa nejsou lidé ale obyčejné svině, co rády hážou bahno na jiné.

Nemůžu vystát lidi, pro které jsou nejdůležitější peníze. Musí mít všechno nejnovější, nejmodernější a nejlepší. Hrají si na krále a myslí si, že jsou něco víc, protože mají prachy. Tak ať mají. Stejně přijde doba, kdy zjístí, že za peníze si zdraví, rodinu a štěstí nekoupí, protože ty nejlepší věci, jsou zadarmo !!!

Nesnáším lidi, co se nedokážou bavit bez alkoholu, cigaret, drog,...

Nikdy nepochopím, jak někteří lidé dokážou být lhostjní. Dívají se na slzy jiných, ale přestože by mohli pomoct, raději se otočí a jdou dál, protože proč by se měli namáhat. Co se netýká mě mi může být přeci jedno nebo ne ??!!

Jsem jediná, kdo si všiml, že naše společnost pomalu ale jistě hnije ???

Anie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 7. srpna 2013 v 18:20 | Reagovat

Hm... tak popořádku. Hřích mi vadí, chtěla bych být anděl, být dokonalá. Ale nejsem, tak se snažím aspoň minimálně o tu rovnováhu, abych dělala i něco dobrého, když už jsem upadla.
No... taky nemám ráda, když trpí ostatní. Paradoxem je, že jsem tupá slabá ovce, co si nechá ubližovat. Totálně ale nesnáším šikanu, domácí násilí apod.

Hádky taky nemám ráda, vyloženě se jich bojím.

S tou přetvářkou... některý lidi to asi holt baví...
Jo, taky nemám ráda ty pracháče, co si myslí, že jsou lepší než ostatní. V mém případě jsou to hlavně holky, na kluky jsem nenarazila... aspoň ne v tak velké míře.

Ne, nejsi, já už hážu bahno na svět hodně dlouho... problém je, že vykřikuju do světa, jak nenávidím svět a sebe samu, ale že bych s tím měla něco udělat? Ani mě nehne. Asi budu muset fakticky začít něco dělat, jinak se zblázním... Stydím se za sebe :)

A neboj, každý máme něco, co nesnášíme, a v podstatě ti rozumím, na tomhle seznamu není jediná věc, o které bych mohla říct, že mi nevadí nebo dokonce, že se mi líbí ;-)

2 pavel pavel | Web | 7. srpna 2013 v 19:10 | Reagovat

Lidé jsou zlí a dobří, ale bohužel to zlo převládá. ;-)

3 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 8. srpna 2013 v 18:10 | Reagovat

[2]: Spíš je to zlo víc vidět, lidé se na něj víc zaměřují a všímají si zla. Když ti někdo vrazí a někdo se na tebe usměje, co si zapamatuješ líp? Já si to teda budu pamatovat jako den, kdy mi někdo vrazil facku. Dobro je jako jemňounká jiskřící mlha, zlo jako blesk a hrom. Zlo je výraznější, a lidé si ho líp uvědomují i proto, že dobro považují za samozřejmost. No páni, já se zase rozepsala :DDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama