Doughlas Batchelor, Marilyn Tooker- Nejbohatší poustevník

11. srpna 2013 v 16:08 | Anie |  Recenze knih
Pro dnešní den jsem si pro vás připravila recenzi na knihu, která vypráví skutečný příběh chlapce, který utekl z domova a na své dlouhé cestě potkal Boha. Opravdu stojí za přečtení :)


DĚJ :

Kniha vypráví skutečný životní příběh Dougha Batchelora. V 16 letech mohl mít všechno, co si jen lze za peníze koupit. Bohužel sám se ale nikdy necítil šťastný. Ve škole měl špatný prospěch a proto často musel školu měnit. Najednou už neměl pro co žít. Cítil se sám, utlačovaný. Bral drogy, kradl, dokonce se dostal i do vězení. Přemýšlel o sebevraždě. Jednoho dne udělal radikální rozhodnutí a utekl od civilizace. Své útočiště našel v horách v Kalifornii. Teprve tam se začal cítit volně. Žil jako poustevník a nechybělo mu nic. Jednoho den ze zvědavosti otevřel starou zaprášenou knihu, kterou kdosi nechal v jeskyni. Byla to Bible...od toho dne se v jeho životě začínají dít neuvěřitelné věci...

MŮJ NÁZOR :

Tato kniha se mi velmi líbila. Četla jsem ji už dávno ale pořád si pamatuju, jak ke mně promlouvala.
Je to opravdový důkaz Boží lásky. Ukázala mi, že Bůh je tady pro všechny, bez ohledu na to, jací jsme.
Je to nádherný příběh o životě, o tom, jakou má Bible obrovskou moc.
Stojí za to vzít tu knihu do ruky, otevřít ji a přečíst si několik stránek. Věřím, že když ji začnete číst, už nepřestanete !!!
Uvědomme si, že každé slovo obsažené v knize je pravdivé. Nejedná se o smyšlenou fantasy povídku, ale o skutečný příběh, skutečného člověka a skutečného Boha !! Myslím si, že se tato kniha bude líbit i těm, kdo nejsou věřící. Je to opravdu moc pěkný příběh.

ÚRYVEK Z KNIHY :

" Po návratu do jeskyně mě nepřekvapilo, že moje zásoby zmizely. V Novém Mexiku jsem strávil tři měsíce a přátelé si mysleli, že jsem zemřel. Překvapilo mě však, že Bible stále ležela na svém místě. Můj vnitřní hlas mě vybízel: " Vezmi ji a čti Doughu. " Nevěnoval jsem tomu pozornost a odložil čtení na později...

... Jákobův příběh mi připomněl můj vlastní život. Přelstil otce i bratra a musel utéct, aby si zachránil holý život. V duchu jsem počítal, kolikrát jsem já utekl z domova. Okamžik, kdy se Jákob setkává se svým bratrem, mi téměř vehnal slzy do očí. "
Anie
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 12. srpna 2013 v 11:47 | Reagovat

Určitě tu knížku zkusím nějak sehnat. Jinak děkuji za modlitby, vím, že jsou potřeba.

PS: Já se za tebe taky modlím. I za svou nejku, která moc nevěří. Teď jste na programu mých modliteb ty, tvoje láska, má nejka a její život a pak já a moje souboje. Snad tě to potěší :) A doufám, že ti Bůh pomáhá :)

2 Victoria Victoria | Web | 13. srpna 2013 v 22:12 | Reagovat

Kniha je určitě moc krásná a zajímavá. Možná si ji časem přečtu :-). Je úžasné, jak se někteří lidé změní, když uvěří.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama