Síla modlitby - příběh

11. srpna 2013 v 16:43 | Anie |  Máte prostor
První příběh do této rubriky nám poslala Lillen A. Blake. Je to vypravování napsané na základě skutečných události.
Všechno je to pravda. To, co budete číst se skutečně stalo... Doufám, že k vám tento příběh promluví stejně jako ke mně. Je totiž nádherný. Ukazuje nám, že Bůh je milující Otec, který nás vždy bude chránit...


Síla modlitby - andělé pomáhají a chrání.
Co vyprávěl můj pradědeček

Doufal jsem, stejně jako ostatní, že se válka chýlí ke konci. Byl jsem zavřený v koncentračním táboře, odkud nás ale vyvedli a teď zavřeli ve starém kostele. Mí spoluvězni umírali hladem a já jsem cítil hlad, který krmná řepa nedokázala zahnat. Někteří těch, kteří byli se mnou, dokonce někde chytili vyhublou kočku a stáhli ji z kůže, aby mohli alespoň takhle utišit svůj hlad.
Měl jsem neochvějnou důvěru v Boha. Vždyť on ví, jak tu trpím. Proč mě Němci zavřeli? Vůdce nechtěl, aby se přispívalo na postižené děti, neměli právo na život. Někdo mě udal, ale Bůh mu odpusť, kdo ví, co vytrpěl, když se z něj stala taková krysa.
Stál jsem u jedné zdi, kde dřív asi stával oltář a modlil jsem se k Bohu a k andělům, ať mi pomůžou, ať mě nenechávají v nouzi. Šeptal jsem slova modlitby, když jsem uslyšel zřetelný hlas: "Nestůj tam! Nestůj tam! Okamžitě pojď na druhou stranu!"
Bál jsem se opustit své celkem bezpečné místo, zvláště, když všude kolem mě padaly bomby. V takových chvílích ovšem člověk obvykle poslechne, a tak jsem poslechl i já. Ještě jsem se ani nezastavil, když přesně do místa, kde jsem stál, praštila bomba.
Bůh poslal anděla a ten mi zachránil život…
Můj pradědeček se z koncentračního tábora vrátil, a dokonce žil ještě dalších dvacet nebo třicet let. Shodil určitě dvacet nebo třicet kilogramů a když jej zachránili vojáci a dávali pohublým vězňům najíst, někteří umírali, protože jejich vnitřnosti na tak velké porce (dětské) nebyly po tolika letech utrpení zvyklé.
Já ho nepoznala, ale tyhle příběhy vyprávěl mé babičce, která k němu měla velmi blízko.
I díky němu nedokážu věřit tomu, že by v tomhle světě neexistovalo dobro, že by neexistoval Bůh, dobrý otec, který nás chrání a na kterého se můžeme spolehnout.

Děkuji Lillen. Pokud byste sami chtěli přespět nějakým příběhem, svedectvím apod. určitě neváhejte a pište mi na life-in-words@seznam.cz
Budu moc ráda !

Anie
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ježurka Ježurka | Web | 12. srpna 2013 v 18:01 | Reagovat

To je opravdu zajímavý a dojemný příběh. Já tomu věřím, že to bylo něco jako vnuknutí shora, na někoho to funguje.

2 Victoria Victoria | Web | 13. srpna 2013 v 22:06 | Reagovat

Opravdu krásný a dojemný příběh! Ještě že ho anděl ochránil. Je strašně smutné, co všechno někteří lidé napáchali a ostatní kvůli nim museli trpět.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama