Dnešní zvrácený svět...a já

9. října 2013 v 17:12 | Anie
Dnešní svět...popravdě řečeno, jde tak trochu mimo mně. Nesouhlasím s ním, ale co zmůže jedinec, proti celé společnosti ?
Děti si hrají s tablety, dotykovými mobily, poslouchají hudbu z mp3. Já jsem si v jejich věku stavěla hrady z písku a česala panenky. Vařila jsem polévku z vody, trávy, bahna,...věděla jsem, co znamená odřené koleno, jak vypadá kráva. Pro dnešní děti je kráva fialová, a panenku lze učesat na superhry.cz
Samozřejmě, že trochu přeháním, ale kdo ví, co bude zítra ?
Dnešní doba je uspěchaná, nikdo nemá čas na rodinu, přátelé. Láska se pojí se značkovým oblečením a nejnovější technikou. Přátelství najdeme na facebooku. Když chceme někomu udělat radost pošleme mu veselou facebookovou samolepku, když se nudíme, můžeme ho šťouchnout. No není to vážně cool ?!!
Rodina jsou ti lidé, kteří se společně dívají na Ordinaci v růžové zahradě, a v neděli hromadně nakupují v Tescu.
Jak já miluji tu dnešní dobu !! Omlouvám se za tu hlubokou ironii, ale nepřipadá vám to všechno směšné ?!
Kam se poděly ty časy, kdy se rodina scházele při svíčkách a vyprávěla si příběhy ?! Já jsem možná najivní, ale opravdu bych chtěla, aby moje budoucí rodina mohla zažít tu pohodu...Jsem jiná ?! Jsem divná ?! Nevím, jenom chci aby můj život měl smysl. Nechci se honit za něčím, co nemá cenu, hádat se se sousedy, kdo má lepší auto, běhat každou neděli po nákupech, a s rodinou trávit čas u televize....chci žít !!!
Myslím, že každý z nás by se měl zamyslet nad tím, zda to o co tak usiluje je opravdu důležité. Podívat se na svůj život a uvědomit si, co vlastně chce. Myslím, že mnohdy toužíme po věcech, které vlastně ani nepotřebujeme, ale kupujeme je proto, že je má někdo jiný a nechceme se cítit horší. Ale kdo je to horší člověk ?! Ten, kdo nemá nejmodernější model televize nebo ten, kdo má život na ruby a nedokáže si uvědomit, že důležitější než peníze a sláva je šťastná rodina...?

Anie
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 10. října 2013 v 18:33 | Reagovat

Ne, nejsi jiná, mám to stejně jako ty - nebo jsme "jiné obě"... jenže... mi poslední dobou připadá, že buď jsem si toho nevážila, a "ono se to samo" nějak rozbilo... nebo jsem prostě obklopena některými lidmi, co... to mají, jak popisuješ...
ale ne, nebudu fňukat, mám kolem sebe i lidi, co, ač lásku nepoznali, či ji poznali jen z části, vědí, jaký má to slovo význam.

Jinak s článkem souhlasím :)

2 Amelie Amelie | Web | 23. října 2013 v 1:16 | Reagovat

Jsem na tom stejně jako ty a jako Lillien, to už jsme tři:-) Miluji povídání při svíčkách a na první místo stavím lásku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama