Liebster blog award

9. listopadu 2013 v 12:18 | Anie |  Já a ...
Před pár dny jsem se dozvěděla, že mě Lillien A. Blake nominovala do tohoto projektu. Nejdřív jsem si myslela, že to odmítnu, protože jsem na tom teď docela špatně z časem, ale nakonec jsem si řekla, že se to pokusím nějak zvládnout. Dneska mám vojnější den, takže se do toho pouším :)


1. Napíšu 10 faktů o sobě
2. Odpovím na otázky ostatních
3. Vymyslím otázky pro ostatní
4. Nominuju 5 lidí, kterým zadám zodpovězení otázek
5. Informuju je o tom, že jsem je nominovala.

10 faktů o mé maličkosti :)
 • Jsem věřící a nikdo, kdo nepoznal Boží přítomnost mě asi nemůže pochopit. Nejsem fanatik, který se modlí 24 hodin denně, a všem okolo žvaní o Bohu. Mám ale potřebu o své víře mluvit ostatním. Nechci nikoho nutit, aby uvěřil, začal číst Bibli apod., chci jen, aby lidé poznali, jaký Bůh doopravdy je, aby Ho neodsuzovali, dokud Mu nedají šanci !!!
 • Mým velkým snem je zahrát si v divadle. Nikdy jsem žádnou roli něměla (tedy pokud nepočítám scénky ve škole), ale láká mě to. Od malička recituji. Scéna je místem, kde se cítím dobře a pokud vím, že můj hlas může promlouvat k lidem, měnit jejich názory i srdce je to pro mě skvělý pocit. Tehdy se cítím naplněna ! Naposledy jsem v září reflektorů stála před prázdninami, což je docela dlouhá doba. Na to vystoupení však nikdy nezapomenu. Byl to asi nejlepší výkon, jaký jsem za celou svou "kariéru" předvedla.
 • Jsem žena, a tudiž bytost velice nerozhodná, a co se emocí týče....no, o tom raději někdy jindy...
  Jak jsem již naznačila mám velké problémy s tím, že nevím, co chci. Mnohdy se snažím udělat všechno tak, aby to bylo nejlepší pro lidi, na kterých mi záleží. V zápěti si však uvědomím, že sama se cítím nenaplněná a to "něco" mi nevyhovuje. Chtěla bych to změnit, jenomže pak zase raním všechny okolo sebe. Je to prostě bláznivý kruh, z kterého se nějak nedokážu vyprostit....možná časem se to naučím, kdo ví...
 • Miluji hudbu a tanec. Od malička jsem si přála tančit v nějaké skupině. Po letech se mi sen splnil, přesto vím, že léta, která mi utekla, už nevrátím...trochu mě to mrzí, protože mezi ty lidi nezapadám tak, jak bych chtěla...na tom ale zase tak nezáleží. Můj úkol je jiný. Dokážu však něco změnit a jako jedinec obstát ?! Bůh mi pomáhej !
 • K mému životu samozřejmě patří i knihy. Čtu prakticky všechno, kromě příběhů o upírech, "přílíš sladkých románů". V poslední době nemám moc ráda fantasy. K mým oblíbeným autorům určitě patří Dan Brown, Stephen King, Paulo Coelho a mnoho dalších. Když čtu, vypisuji si zajímavé citáty a úryvky, které mě v dané knize zaujmou.
 • Jsem básník...no dobře....nejsem...ale pokouším se vytvořit něco, co se při troše fantazie dá nazvat básněmi. Píšu o životě, o lásce, smutku, nespravedlnosti. Snažím se ve svých básních psát o aktuálních problémech ve světě a upozorňovat na to, co je dobré a co špatné, otevírat lidem oči a utěšovat zblouděné duše.
 • Mám šestý smysl. Dokážu prokouknout člověka, vycítit, že mi lže, odhadnout některé situace apod. Někdy se ale stane, že si to mé šesté drobátko usmyslí, že mě čeká něco hezkého a pak přichází velké zklamání, protože se spletlo. No hold tohle je život...a my jsme jen lidé a všechno okolo nás má své chyby. Dokonalý je jenom Bůh !
 • Jsem strašně nenažraná ( s prominutím ). Tedy ne pořád, samozřejmě. Jenom ve škole a většinou dopoledne. Mám pořád hlad a ve chvíli, kdy sním svačinu, začínám přemýšlet o tom, co je na oběd. Hold moje buňky potřebuji hooodně velký doping ! K večeru to mám ale úplně naopak. Jsou dny, kdy mám hlad, ale většinou mi stačí jen něco malého, protože můj žaludek odmítá spolupracovat.
 • Mým velkým snem je procestovat svět. Zatím jsem neměla to štěstí (nebo spíš finanční prostředky) abych se mohla podívat do těch všech tajuplných míst naší krásné zeměkoule. Už jako malá jsem se zamilovala do Holandska a pevně věřím, že toto místo alespoň jednou v životě navštívím. Dalším mým přáním je podívat se do Austrálie a na Nový Zéland. Hlavně z důvodů okouzlující přírody, kterou zde nalezneme. Nesmím zapomenout na Grand Canyon a také Niagarské Vodopády.
 • Jsem jaká jsem a nestydím se za to ! Veřím, že naděje nikdy neumírá !!!
Otázky od Lillien :
1. Máš knihu, po které sáhneš, když je ti mizerně? Případně film? Nebo knížku, z které si často čteš, případně knihu z které máš vypsané některé citáty či pasáže?
Samozřejmě je to Bible. Kniha, ve které najdu odpovědi na všechny mé otázky. Dává mi sílu ve chvílích, kdy mám pocit že svět se hroutí. Jinak citáty si vypisuji ze všech knih, které jsem přečetla.
2. Čteš-li poezii, máš oblíbeného autora? Nečteš-li, s poezií souvisí hudba. Oblíbený interpret kvůli textu?
Čtu vlastní poezii, protože asi nejvíc vypovídá o mým myšlenkách. Dále čtu poezii ostatních blogerů. Samozřejmě občas sáhnu i po nějakou tu knihu známého autora, ale to jen málo kdy. Oblíbeného autora asi nemám.
3. Oblíbený autor celkově.
Mám ráda Stephena Kinga, Dana Browna, Paula Coelha, Agathu Christie, a mnoho dalších. Bylo by to příliš těžké rozhodnout se jen pro jednoho autora.
4. Nejoblíbenější pohádka, pohádková kniha nebo dětský autor.
V dětství jsem milovala pohádku Tabaluga. Nevím, zda jsem měla nějakou oblíbenou pohádkovou knihu, ale pokud ano, určitě to byla nějaká polská kniha, protože s češtinou jsem v té době nepřicházela příliš do styku.
5. Nejoblíbenější film na základě knihy.
Tak tohle je docela těžká otázka. Mám raději filmy, které nebyly natočeny na základě knihy, ale kdybych si už musela vybrat, tak asi Walk to remember.
6. Nejoblíbenější mužská postava (nemůžeš-li se rozhodnout, vyber si (maximálně) 5, s kterými bys mě chtěla seznámit)
No pokud se tato otázka týká knižních postav, tak určitě bych tě seznámila s Gandalfem Šedým z Pána Prstenů, Herkulem Poirotem z knih Agathy Christie, Alchymistou z knihy P.Coelha, Michaelem Brockem z knihy Advokát chudách
J. Grishama
7. Postava, které se podobáš asi nejvíc?
Myslím, že jsem zatím takovou postavu nenalezla...
8. Pokud píšeš, byla nějaká kniha, kvůli které jsi začala psát? Pokud tam nebyla kniha, co tě "nakoplo?"
Nebyla to kniha, byl to úryvek nějaké povídky v učebnici. Tehdy jsem byla v druhé, třetí nebo čtvrté třídě. To vypravování bylo o dívce, která se pokoušela napsat knihu a její bratr se jí z tohoto důvodu pořád smál. Tehdy jsem přišla domů a začala jsem psát...
9. Psala sis někdy deník? Pokud ano, proč? Pokud ne, proč ne, nelákalo tě to?
Samozřejmě, že psala. Proto, abych si dokázala vzpomenout na detaily různých důležitých událostí v mém životě. Protože ono se to zdá, ale lidský mozek nedokáže udržet v paměti všechno ! O tom bych mohla vyprávět !!
10. Kdybys někdy vydala knihu, komu bys ji chtěla věnovat?
Kdybych vydala knihu, určitě bych ji věnovala svému příteli, který je totálně "antiknižní". Jednou prohlásil, že pokud si někdy přečte knihu, tak jedině to, kterou napíšu já...takže lidi, ať chci nebo ne, ta kniha prostě vyjde !!!


Otázky pro vás :
1. Kdyby ses mohla na jeden den podívat do budoucnosti, co bys chtěla vidět ?
2. Je nějaký člověk, na kterého právě myslíš ? Kdo je to a co bys mu chtěla říct ?
3. Kdyby ti dnes někdo nabídl roli ve filmu, koho by sis chtěla zahrát ?
4. Představ si, že je konec světa a ty máš možnost udělat poslední věc ve svém životě. Co by to bylo ?
5. Co považuješ za svůj životní úspěch ?
6. Čemu věříš ?
7. Co si myslíš o dohadech mezi ženami a muži na téma, kdo z nich má těžší život ?
8. Jsi snílek ? Pokud ano, o čem nejraději sníš ?
9. Je něco, čeho ses musela v životě vzdát ?? Pokud ano, myslíš si, že to bylo dobré rozhodnutí ?
10. Zastav se a ohlédni zpět na to, co jsi doposud prožila. Jsi spokojená s tím, co vidíš ?
5 nominovaných blogerů : Ziwa, Viktoria , Tewie, Teri-vlk, Rozka
Anie
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 9. listopadu 2013 v 13:01 | Reagovat

K tvým 10 bodům... víš, možná jsi něco jako můj idol. Ani jsem ty body nějak nekouskovala, prostě jsem je brala jako celek a snažila si je spojit. Jako člověk na mě působíš velmi sympaticky a chci, abys to věděla :) Díky za všechno♥

Bod 8 mě nesmírně zaujal. (Mé otázky). No jo, bráchové to někdy holt "umějí". :) Každopádně, jsem ráda, že sis ten úryvek přečetla.

Bod 10 - :DDD Doufám, že až ji vydáš, tak se k ní dostanu - to znamená - musíš mi o ní říct :D A já si ji koupím ;)

2 Teri-vlk Teri-vlk | Web | 28. prosince 2013 v 14:33 | Reagovat

Ahoj Anie, na začátek jen chci napsat, že jsem zase zpět a pokusím se vrátit do blogového světa. Určitě se těšim na to až si přečtu, co jsem na tvém blogu zameškala, takže to jen tak pro info :)

Jinak k tvým odpovědím.. Moc ti přeju, aby sis někdy zahrála v divadle. Musí to být skvělý pocit. :) S tou nenažraností.. :D ehm.. no myslim, že jsem na tom dost podobně :D Já bych furt něco žrala, alespoň mám kliku, že patřím k těm co snad nikdy neztloustnou :D Co se mi moc líbilo, byla tvá odpověď zda čteš básně a které. Tvá odpoveď, že čteš ty své, mě přivedla k zamyšlení. A došlo mi, jak moc logické to je. Básně jsou vlastně takové výplody našeho srdce. A když člověk potřebuje najít sám sebe, co lepšího se dá udělat, než se prokousat svojí poezií :)
Sečteno podtrženo -- myslím, že si skvělá!! ;)
A už se těším, až odpovím na tvé otázky :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama