Záchranáři (The Guardian)

27. listopadu 2013 v 17:59 | Anie |  Recenze filmů
Milujete akční, dobrodružné filmy s krásným dojemným koncem ?! Pokud ano, film Záchranáři bude pro vás ten pravý !!


O FILMU:
  • akční drama z roku 2006
  • 136 min
  • Režie : Anrew Davis
  • V hlavních rolích : Kevin Costner, Anton Kutcher
O ČEM FILM JE ?

Kevin Costner zde ztvárnil roli záchranáře Bena Randalla, který se po ztrátě svého týmu stane učitelem ve výcvikovem centrum pro mladé adepty. Zná velmi dobře podmínky v jakých pracují záchranáři, a proto je ve výuce velmi přísný. Jedním z jeho žáků je šampión v plavání Jake Fischer. Ben v něm objeví obrovský potenciál a ví, že právě to je člověk, který by práci záchranáře dokázal zvládnout. Nejdřív si Jake myslí, že v něm učitel vidí konkurenci, později se z nich však stanou věrní přátele. Mladý muž úspěšně dokončí školu a nastoupí do týmu Bena Rendalla. Je dobrým záchranářem, umí zachovat chladnou hlavu a má dost síly aby čelil rozbouřenému moři. Při jedné akci však uvázne v podpalubí potápějící se lodi. Na poslední chvíli ho Ben zachrání...a teď přichází velmi dojemný moment...lano, na kterém muži visí se začne trhat. Je zřejmé, že oba záchranáře neunese...Starší z mužů se pouští, ale Jake ho zachytí. Drží ho za ruku a říká : " Já vás nepustím..." Ben mu odpovídá : " Já vím Jakeu" Víc vám už neprozradím...podívejte se na film :)

MŮJ NÁZOR :
Krásný, dojemný film. Nenechá vás lhostejnými a nedovolí, abyste se nudili. Já osobně filmy tohoto typu miluji. Dokážou mě udržet v napětí od začátku až to konce a donutí přemýšlet o životě a smrti, lásce...
Jak jsem již psala v předchozím odstavci, závěr filmu je strašně dojemný, ale zárověň nádherný. Mohlo to zkončit happyendem, ale pak bych z toho neměla ten zvláštní pocit...Možná, že si teď dovolím až příliš, ale kdybych si chtěla pustit nějaký krásný, dojemný film, určitě nesáhnu po Titanicu. Spíše bych zvolila Záchranáře. Samozřejmě, že zápletky jsou u každého z těch filmu jiné a proto si je nedovoluji srovnávat, ale ve filmu o kterém je dnešní recenze je takové to "něco". Nedá se to snad ani popsat. Myslím, že mě ten film naplnil víc než Titanic !!
A když k recenzi ještě přičtu nádhernou hudbu, není co vytknout ! Opravdu doporučuji !!

Anie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama