Láska se trnů nebojí, protože ví, že obstojí !!

16. prosince 2013 v 19:45 | Anie |  Články na téma týdne
Když se řekne vztah, většina z nás si představí krásný úsměvavý pár, který se drží za ruce a šťastně se prochází zasněženým parkem. Romantické, dokonalé, sladké,...ale v první řadě najivní.
Opravdový vztah vyžaduje něco víc. Pokud nám na druhém člověku opravdu záleží, jsme odhodlaní udělat pro něho všechno. Někdy to znamená, že nevyhovíme vlastním představám, ale přesto dokážeme být šťastní, protože se těšíme ze štěstí toho druhého.
Tak by to mělo být. V Bibli se říká :


Láska je trpělivá, je laskavá, láska nezávidí, láska se nevychloubá ani nepovyšuje; není hrubá, nehledá svůj prospěch, není vznětlivá, nepočítá křivdy, není škodolibá, ale raduje se z pravdy; všechno snáší, všemu věří, vždycky doufá, všechno vydrží.

Opravdový vztah není jen o tom hezkém. Jde však o to, že ti, co se opravdu milují, to spolu nevzdávají. Když příjdou problémy, chytnou se za ruce a vytrvají. O této definici vztahu však většina lidi zapomíná. Vidí jen to hezké a ve chvíli, kdy se objeví první problém, dají ruce pryč a najdou si někoho jiného-dokonalého. Jak dlouho však takový vztah vydrží ? Opět do doby, než ztratíme ty růžové brýle a spatříme chyby toho druhého. Nikdo není dokonalý !! Uvědomme si to...Často totiž hledáme někoho, kdo vůbec neexistuje a přehlížíme ty, kterým na nás opravdu záleží ! Dívejme se kolem sebe. Nejen očima, ale i srdcem.
  • Bůh nám říká, že láska je trpělivá. Proto nečekejme od toho druhého hned zázraky. Snažme se vcítit do jeho situace a pochopit, proč věci dělá tak a ne jinak. Pokud potřebujeme, promluvme si o tom. Nikdy však nenadávejme, nehádejme se je proto, že partner neplní naše představy. Učme se být trpěliví a dát tomu čas. Nesnažme se milovanou osobu za každou cenu změnit. Nikdo přeci nechce, aby ním ten druhý manipuloval a dělal si všechno po svém...pak totiž každý dřív nebo později vezme nohy na ramena !
  • Nezaviďme, nevychloubejme se...Ve vztahu přeci nejde o to, kolik kdo má peněz a zda je na prvních stránkách všech časopisů. Doby, kdy se lidé nemohli brát kvůli majetkovým rozdílům, jsou již za námi. Dnes je bohužel částečně nehradila doba, kdy se lidé berou právě pro peníze a slávu. Člověk přeci potřebuje k životu něco víc než jen velký dům, tři auta...A tím slovem "víc" nemyslím ostrov, ani planetu, i když v dnešní době se najdou lidé, kteří cítí potřebu si takové věci kupovat. Mluvím zde o obyčejném citu, kterému se říká láska. Proč na ni zapomínáme ? Vždyť dle mého názoru, právě ona je ve vztahu nejdůležitější !
  • Nikdy nehledá svůj prospěch a není hrubá. O tom asi také mnoho lidi neslyšelo. Jak si jinak vysvětlit to množství násilí, které se děje v rodinách ? Přeci když někoho opravdu milujeme, nepůsobíme mu bolest, neubližujeme mu. Ba naopak, chceme, aby tomu druhému s námi bylo co nejlépe. Jsme ochotní dát mu všechno, jen aby byl šťastný. V opravdu dobrém a kvalitním vztahu je nejdůležitějším slovem slovo " ty" !!
  • Láska všechno snese. Co to znaméná ? Rozhodně ne to, že se necháme od svého partnera týrat a ponižovat, protože v každém vztahu musí být špatka egoismu. Vždycky se musíme dívat tak trochu i na sebe. Jde o to, že někdy děláme z komára velblouda. Vždyť nikdo z nás není dokonalý a každý občas udělá nějakou hloupost nebo má jen špatný den. Láska dokáže zatnout zuby a snést horší náladu partnera. Dokáže prominout špinavé nádobí, připálenou večeři, zvednuté prkýnko. Proč se hned hádat?! Někdy mám pocit, že lidé už nevědí, co by měli tomu druhému vyčítat a proto se chytají úplných maličkostí. ŠPATNĚ !! Kdyby člověk místo nadávek řekl: " Miláčku, to nevadí, já to chápu..." Hned by svět vypadal krásněji a na pohotovosti by neměli takové forfry :) ( než mi začnete vyčítat můj černý humor, přesvěčte se, že váš parter poslední hádku přežil )
  • A nakonec to nejlepší. Láska všechno vydrží.... Totiž všechno neznamená líbání pod rozkvetlými stromy, romantické večeře při svíčkách apod. Láska vytrvá i bouřky, neshody. To, že někoho milujeme by mělo být důkazem toho, že nejen ve štěstí ale i ve smutku mu budeme oporou. V opravdovém vztahu, který za něco stojí si lidé navzájem otírají slzy a povzbuzují se. Vždy podrží jeden druhého...protože tomu se říká LÁSKA !!!

PS.: Podívejme se na sebe. Jací jsme ve vztahu ? Umíme tomu druhému naslouchat, je naše láska opravdu upřímná ?!

(s láskou vaše) Anie

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 18. prosince 2013 v 15:17 | Reagovat

Mluvíš mi celkem z duše. Moc krásný článek. Kéž by zasáhl srdce všech, co si to přečtou... aspoň trochu. Svět by byl zas o něco krásnější ;)

2 Robka Robka | E-mail | Web | 22. prosince 2013 v 18:27 | Reagovat

To je velmi vyspělá úvaha. Podtrhla bych zejména třetí odstavec, ten by patřil zarámovat. Je pravda, že dneska se hodně lidí ve vztahu nesnaží a naopak čekají, že bude jako z románu. Dokonalost neexistuje, existují však kompromisy a ohleduplnost. Díky za tento článek, dala jsem odkaz na něj na Blogosvět, aby si ho přečetlo víc lidí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama