Otázky od Teri a Lillen

11. ledna 2014 v 7:55 | Anie
Otázky od Lillen:

1. Nějaký okamžik za rok 2013 (případně dřív), za který si strašně vděčný/á, žes ho prožila? Proč?
Jsem strašně vděčná, za den, kdy jsem poznala svého přítele a za ty všechny okamžiky s ním, protože to on mě naučil, že ne všichni muži jsou stejní a že je na světě někdo, kdo dokáže dát ženě opravdovou upřímnou lásku. Díky němu se cítím jako bych byla v pohádce...
2. Je něco, co pro tebe bylo na roku 2013 strašně těžké, ale cítíš, že tě to posunulo dál, že tě to posílilo? Jestli ti nevadí o tom psát, napiš, co to bylo za událost.
Ano, byly zde věci, které pro mě byly hodně těžké. Musela jsem se rezhodnout a mé rozhodnutí záviselo na tom zda budu šťastná já a nebo někdo jiný...nechci o tom psát, protože je to hodně osobní a dodnes si nejsem jistá, jak bych se k té věci měla stavět...
3. Nějaký sen, který se ti (za rok 2013) podařilo splnit?/Něco na co jsi opravdu hrdá?
Povedlo se mi jednoho člověka přivézt trochu blíž k Bohu. Vím, že je před ním ještě dlouhá cesta, ale i za ten malý krůček jsem ráda :)
4. Něco, co se ti líbí na zimě a něco, co ti na ní vadí.
Líbí se mi zasněžený svět, kdy všechno je tak nějak klidné a vyrovnané. Nemám ráda příliš velký mráz a kluzké chodníky...
5. Je něco, co by ses chtěl strašně moc naučit (nejlépe v novém roce)?
Chtěla bych se naučit všechno do maturity, která se nemilosrdně blíží...a pak mám i další sny, ale o těch zase příště...
6. Je něco, cos (v roce 2013) ztratil? (Nemyslím jen hmotnou věc, ale klidně pište i o té).
Bohužel ano. Ztratila jsem věrného chlupatého přítele, kterým byl můj pes. Chybí mi ty naše společné procházky a povídání (nejsem divná kdybyste věděli, jak uměl naslouchat!)
7. Nejoblíbenější jídlo k obědu, nejoblíbenější sladkost, nejoblíbenější pití?
Jsem člověk, který rád jí. K obědu mám nejraději čínu a všechno, co je jí podobné :) Kdybych si měla vybrat nejoblíbenější sladkost tak asi zvítězí čokoláda. Nejraději mám hořkou nebo s oříškama a také ovoce v čokoládě. No a když jsme u toho pití tak mám hodně ráda dobré čaje a nepohrdu dobrým mojitem.
8. Chceš vydat knihu? O čem by měla být. (Klidně i poezie, biografie, povídky - cokoli.)
Chtěla bych vydat svou sbírku básní a pak také napsat nějakou hezkou beletrii. Začala jsem už psát fantasy, mám rozepsanou detektivku, ale nějak nic z toho není to pravé, takže zatím jen marně hledám námět na svou vysněnou knihu. Snad se jednou povede :)
9. Dobrý film, který jsi v poslední době viděla a který bys mi doporučila.
The Guardian ( Záchranáři)
10. Čeho si na sobě nejvíc vážíš?
Tato otázka je velmi těžká. Myslím, že není jednoduché odpovídat na věci, které se týkají nás samotným. Vždycky budeme buďto příliš kritičtí k sobě nebo se naopak bedeme chlubit něčím, čím nejsme. Na sobě si proto nejvíc vážím toho, že si uvědomiji své chyby. Vím, že nejsem ideální a že dělám věci, které bych neměla. Ne vždy se je snažím napravit ale pokaždé o nich vím a myslím si, že i tohle je velmi důležité.Otázky od Teri

1. Co na světě byste nikdy neodpustili?
Jsem věřící a snažím se řídit tím, že by se mělo odpouštět všem a všechno. Nikdy mě ale nepotkalo nic tak hrozného, co bych odpustit nedokázala. Nemůžu ale tvrdit, že by bylo pro mě jednoduché vrahovi nebo násilníkovi podat ruku a říct "v pohodě, nic se nestalo". V tomto případě bych s odpuštěním měla asi hodně velký problém.
2. Co, podle vás, je ta nejhorší věc, co se může v lidském životě stát?
Jednoznačně ztráta nejbližšího člověka. To je věc, která nikdy nepřebolí.
3. Obětovali byste se pro toho, koho milujete?
Nikdy jsem v takové situaci nebyla, proto je těžké odpovědět. Myslím si, že bych se dokázala obětovat, ale nikomu neslibím, že v praxi bych nevzala do zaječích. Tomu se říká pud sebezáchovy a někdy ho nedokážeme zastavit. Myslím si ale, že bych za opravdovou lásku dokázala dát život...Věřím ale, že se do takové situace nikdy nedostanu.
4. Když se řekne noc. Co vidíte? Jaký ve vás proběhne pocit? Je to strach, nebo vzrušení? Krása nebo hrůza?
Noc má mnoho podob. Může být krásná, pokud ji trávíme s člověkem nebo lidmi, které máme rádi, může být děsivá, pokud se vracíme sami domů a slyšíme všude okolo sebe podivné zvuky, kroky, ale nikdo nikde není. Pro mě noc má taky mnoho významů. Bojím se ji, ale zároveň mě vzrušuje a je krásná. Miluji noční oblohu plnou krásně zářících hvězd...
5. Co pro vás znamená pláč?
Pláč ukazuje, že má člověk city. Nevěřím tomu, že muži nepláčou. Protože skutečný muž je pro mě ten, kterému se na tváří objeví slzy, když se bude jednat o něco důležitého. Bolest, strach, láska to všechno se dokáže ukrývat v slzach, proto bychom se za ně neměli stydět !!
6. Řekli jste už někdy nějakému člověku do očí, že ho nenávidíte, nebo naopak milujete?
O nenávisti jsem ještě nikomu neřekla, protože jsem díky Bohu takový cit v životě nepoznala. Lásku jsem už ale vyjádřila a každému, kdo ještě nikdy nikomu do oči neřekl, že ho má rád, doporučuji, aby to udělal. Je to krásný pocit...
7. Oblíbená barva a číslo. Proč?
Mám rada barvy nebe to znamená modrou ale i červenou, žlutou,...je v nich krása, láska, Bůh. Mé oblíbené číslo je 12, protože se mi pojí s velmi důležitou událostí v mém životě !
8. Nějaká píseň, kterou máte s něčím spojenou - ať už s míste, událostí, člověkem.
Never let go od Bryana Adamse - pojí se mi s krásným filmem, nádherným dárkem, opravdu milujícím člověkem a s tím, že bychom se nikdy neměli vzdávat. Myslím, že tahle píseň mluví za všechno !!
9. V jakých letech 20. století byste chtěli žít?
Mám ráda hudbu 80 a 90 let, proto bych si zvolila toto období. Jsem však ráda,že žiju v dnešní době a neměnila bych. Věřím, že každá doba má určité kouzlo :)

10. Věříte na osud?
Záleží, co si kdo pod tímto pojmem vybaví. Já věřím na osud, pokud je ním myšlena vůle boží. Věřím, že je Někdo, kdo rozhoduje za nás a dopředu ví, co s námi bude...

Anie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 11. ledna 2014 v 20:19 | Reagovat

Děkuji, že jsi zodpověděla na mé otázky :-)
Jinak to s tou zimou jsi vyjádřila hezky, podobně to mám i já :-)

2 Ellis Ellis | Web | 13. ledna 2014 v 10:19 | Reagovat

Líbí se mi odpověď na poslední otázku i otázka samotná. :)

3 Victoria Victoria | Web | 28. ledna 2014 v 20:59 | Reagovat

Moc se mi líbí tvé upřímné odpovědi. Jde vidět, že to máš v hlavě srovnané :-). A je mi moc líto tvého pejska. On ještě nebyl moc starý, že? Ale určitě ti zůstanou krásné vzpomínky na něho. Můj Rony už má deset let a upřímně se hodně děsím chvíle, až přijde jeho čas.

P.S. Chtěla bych ti moc poděkovat za to, že jsi mě nominovala v projektu Liebster blog award - tvé otázky byly opravdu zajímavé :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama