Dopis pro Tebe

27. července 2015 v 21:31 | Anie |  Bible - kniha knih
Na Bibli se můžeme podívat z různých úhlů pohledu. Pro někoho je to jen kniha, kterou musí číst k maturitě, někdo jiný ji používá jako podložku pod viklavý stůl.
Bible však není obyčejnou knihou. Je to Boží dopis určený každému z nás.
Slova, která Bůh napsal pro nás, abychom si je pozorně přečetli a našli skrze ně pravé štěstí.
Bůh ve svém dopisu vysvětluje stvoření světa, vypráví nám zajímavé příběhy a odpovídá na všechny naše otázky. Možná, že se se mnou budete hádat a říkat, že to, co zde píšu, jsou lži, protože Bibli psali a tisknuli lidé. Máte pravdu, ale jen z části. V tomto bodě je nutné se zamyslet, odkud biblické společnosti vzaly rukopisy? Od mužů, které Bůh použil, aby sepsali Jeho Slovo.


Pokusím se to vysvětlit na jednoduchém příkladu. Vím, že dneska se už dopisy moc nepíšou, ale zkusme si to představit. Vidíme ředitele, který sedí ve své kanceláři a diktuje sekretářce dopis. Ona zapisuje jeho slova a on ho nakonec podepíše. Pokud bych se zeptala, kdo dopis psal ti, kteří přemýšlejí, by mi jistě odpověděli, že ředitel, protože on dopis diktoval. Podobný příklad je, když někdo má zlomenou ruku a chce napsat své matce, proto požádá kamaráda, aby jeho slova sepsal.
Když dostaneme takový dopis, neřekneme : Dostal jsem dopis od sekretářky/ Dostala jsem dopis od kamaráda mého syna…
Tímto způsobem vznikla také Bible. Muži psali jen to, co jim Bůh diktoval. Slyšeli ve svých srdcích Boží hlas, stejně jako sekretářka slyšela hlas ředitele.

Kdybychom se měli zamyslet, jaké prvky dopisu Bible obsahuje, možná, že bychom na první pohled nenašli nic. Nenechme se ale zmást. Je toho víc, než dost, stačí se jen pozorně dívat. V Bibli najdeme :

Ulici a číslo domu:
" Vím, kde bydlíš" ( Zjevení 2,13)
" Ty znáš sednutí mé i povstání mé, rozumíš myšlení mému zdaleka. Chodění mé i ležení mé ty sleduješ. Zezadu i zpředu obklíčils mne. (139.Žalm)
Toto je adresa, která nám říká, že Bůh ví o nás všechno. Kde jsme, co děláme, kde bydlíme. Je to adresa určená našemu srdci.

Příjmení a jméno:
Bible říká, že jsme hříšnici (ep. Římanům 5,8)
Takové je jméno našeho srdce.

Dále pak dopis obsahuje:
Rozsudek - Bůh zná všechno zlo, které jsme učinili. Zasloužili jsme si ten největší trest.
Milost a odpuštění - Je tu pro nás však naděje. Skrze Ježíše Krista, nám Bůh odpustil naše viny. Ježíš trpěl, abych já a ty mohl/a žít. Zemřel, aby nás mohl spasit.
Zaslíbení - Bůh nám slibuje, že pokud vyznáme své hříchy, budeme očištěni krvi Ježíše Krista. Bůh nám slibuje svoji věčnou lásku, život věčný.

Je jen na nás, jak na Jeho Dopis odpovíme.


Anie

PS.: V případě, že máte nějaké otázky, pište do komentářů, nebo na life-in-words@seznam.cz
Pokud budu znát odpověď, napíšu na toto téma článek a zveřejním v rubrice Otázky a odpovědi.
Jestli máte něco, o co bychom se mohli modlit, také mi o tom napište. Budu ráda i za vaše svědectví, příběh apod. (ten nepiště prosím do komentářů, ale na e-mail)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama