Stephen King- Revival

12. srpna 2015 v 11:06 | Anie |  Recenze knih
V článku Knihy kam se podívám, jsem psala, že v nejbližších dnech zveřejním recenzi na Revival. Tady je máte :) Doufám, že se vám bude líbit.

Román o posedlosti a závislosti…Spojte se s ďáblem a nahlédněte do posmrtného světa !Byl knězem a přítelem malého chlapce. Z kostela ho odvedl přímo do brány pekel. Někdo by řekl, že to je dlouhá cesta, ale není. Stačí jedna tragická nehoda, fanatické pátrání po moci elektřiny a je z toho pachuť smrti a velcí mravenci.
Stephen King patří k mým oblíbeným autorům a touto knihou mě rozhodně nezklamal. Čte se velmi dobře, děj netlačí na pilu, a přesto máte pořád chuť číst dál a dál. Kniha mě donutila k přemýšlení. Především jako křesťanka jsem byla zmatená. Věří Stephen King v Boha nebo ne?


Někdo by řekl, že je to kniha o uctívání ďábla. Já si však dovolím tvrdit opak. Podle mě je to spíš varování. Myslím, že to, co King popisuje, opravdu existuje a je tu pro každého, kdo prokleje a zavrhne Boha. Kniha nebyla pro mě satanistickým vyprávěním, ale ukázkou toho, že věřit se vyplatí. Dovolím si dokonce tvrdit, že byla interpretací určitých částí Bible. Vždyť Bůh nám říká, že ďábel číhá všude, ale nikdy nic nechce zadarmo. Tohle by mohl potvrdit i hlavní hrdina. Satan pomáhal, ale za svoji službu si nechal dobře zaplatit. Žádal tu nejvyšší cenu. Byla jsem zvědavá, jak to tedy s vírou Kinga je, a proto jsem trochu pátrala. Našla jsem na internetu článek, ve kterém píše:
"Rozhodl jsem se věřit, že Bůh existuje, a proto mohu říct: Bože, já to sám nedokážu. Pomoz mi, abych se dnes už nenapil. Pomoz mi, abych si dnes nevzal drogu. A to u mě funguje dobře."

Přestože kniha je označována jako thriller/horor, moc hororových prvků v ní nebylo. Není to ten druh, který se bojíte číst před spaním. King dokonale spojil počteníčko ke kafíčku se špetkou husí kůže, přidal pár blesků a tahle skvělá kniha byla na světě.


Hodně se mi líbila charakteristika postav. Člověk měl pocit, jako by je znal odjakživa. Reverend mi na začátku knihy připadal hodně sympatický, ale s každou další stránkou jsem z něho měla horší a horší pocit. Pochopila jsem však, že kdo jednou vleze do ohně, tomu už není pomoci. Pak tu byl Jamie, můj milovaný kluk. Udělal v životě hodně blbostí, ale přesto ho mám pořád ráda. Jenom hledal sám sebe a tak nějak se mu všechno zvrtlo. Náhoda ho poznamenala, ale věřím, že Boha nezavrhl úplně, a to ho zachránilo.

Začínal s vojáčky a skončil se zbraní v ruce. Nikdy nevíte, koho na své cestě potkáte, a jak vám změní život. Jeden kněz, jedno dítě, hudba, drogy a zázračná elektřina, na to všechno se můžete těšit. Není to detektivka, a přesto celou dobu přemýšlíte, kam vás King vede a co číhá na konci té cesty.
Matka je za dveřmi, není dobré se dívat klíčovou dírkou…Může vás to stát život.


Knížku vřele doporučuji. Myslím, že každý si v ní může najít něco pro sebe. Někdo se bude trochu bát, jiný si bude užívat všechny Jamieho koncerty. Vždyť všechny ty fláky začínají v E.
Pro romantické dobrodruhy King připravil trochu bleskové lásky a pro všechny ostatní varování, nejen před drogovou závislostí, ale především před tím, který chodí jako lev řvoucí a čeká kdy zaútočit.Čtete Kingovy knihy ? Pokud ano, zajímalo by mě, kterou považujete za nejlepší :) Brzy se můžete těšit na recenzi další jeho knihy. Tentokrát to bude Ostrov Duma Key.

Anie

Související články : Moje Kingovky

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Van Vendy Van Vendy | Web | 16. srpna 2015 v 13:20 | Reagovat

Určitě přečtu. King má výborné knihy. Dokonce si troufám tvrdit, že nejlepší napsal, když byl sjetej. Možná drogy uvolnily brány a omezení a on využil fantazii bez hranic. Nicméně, je dobře, že se z toho snažil dostat, protože drogy by jej určitě jednou zničily.
A píše pořád dobře, vyzrále, napínavě a čte se jedním dechem.
Po Revivalu se poohlédnu. Moc pěkná recenze!

2 Anie Anie | Web | 16. srpna 2015 v 14:10 | Reagovat

[1]: Děkuji :) Někde jsem dokonce četla, že tato kniha mám hodně autobiografických prvků. Jedním z nich je právě drogová závislost hlavního hrdiny.

3 Bev Bev | E-mail | Web | 26. srpna 2015 v 15:06 | Reagovat

Mám moc ráda To, Řbitov zviřátek, Temnou věž, Christinu, Pod kupolí, Svědectví, Pytel kostí a ze všech nejradši Tommyknockery. Své oblíbené čtu každý rok znovu a tahle moje závislost trvá už asi dvacet let. Své pocity ke Kingovým knihám jsem se pokusila vyjádřit v článku Zamilovaná v sekci Povídkář.
Revival mě taky zaujal, pěkná recenze. Podívám se po ní. :-)

4 Anie Anie | Web | 26. srpna 2015 v 20:55 | Reagovat

Díky :) Ty knihy, které jsi vyjmenovala jsem zatím nečetla. Určitě brzy některou z nich zkusím :) Díky za tipy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama