Tři druhy ateistů

14. srpna 2015 v 16:32 | Anie |  Otázky a odpovědi
Křesťanství je jedno z nejstarších náboženství na světě. Lidé věřili v Boha mnoho let před námi a svoji víru předávali z generace na generaci. V dnešní době se to už říct nedá. Tedy alespoň ne o České republice. Říkáte, že nevěříte v Boha. Jste ateisté. Otázkou však zůstává proč ? Přemýšleli jste o tom někdy ?
Jsou tři druhy ateistů :
  • Lidé, kteří dlouhá letá studovali různé filozofické systémy a jednoho dne sešli z cesty a nakonec víru v Boha úplně ztratili. Patříte k nim ? Myslím, že většina z vás nepřišla o víru následkem dlouholetých studií.
  • Pak tu máme ty, kteří bez přemýšlení opakují slova, která někde slyšeli. Mluví o tom, že kdyby Bůh byl, na světě by neexistovalo zlo, utrpení, bolesti a nemoci. Většina z nich však nikdy nepřipustila možnost, že Bůh je, ale my mu nedovolíme jednat. Tito lidé nikdy nepřemýšleli o tom, co vlastně říkají. Používají ta slova automaticky, stejně jako frázi "Dobrý den" apod. Jste mezi nimi ?
  • Další to jsou ti, kteří nemají čisté svědomí, udělali v životě mnoho zlého, hřešili a ze strachu před Bohem si vymysleli pohádku o tom, že Bůh není a tudíž není nikdo, kdo by je mohl soudit.
"Věříš v Boha ?"
" Ne."
"Proč?"
"Proto."
Uvědomme si, že PROTO není žádná odpověď. Je to jen jedno slovo, které používáme ve chvíli, kdy nám dojdou všechny argumenty. Myslím si, že další druh ateistů už není. Každý člověk by si měl položit otázku, zda je opravdu nevěřící a pokud ano, proč ? Mnohdy totiž nemáme důvod něco říkat, ale přesto to děláme.

Dítě řekne: "Nesnáším mrkev" Přitom ji nikdy neochutnalo.
Není to tak i s Bohem ? Neříkáme, že není, aniž bychom se snažili ho poznat ?


Říká blázen v srdci svém: Není Boha. ( Žalm 14,1)

Anie


Poznali jste Boha ? Svěřili jste mu svůj život ? Pokud ano, budu moc ráda, když mi na e-mail : life-in-words@seznam.cz
pošlete svoje svědectví nebo skutečný příběh, který se vám stal. Zveřejním ho pak v rubrice Máte prostor.

Můžete si také přečíst příběh, který mi poslala Lillen - Síla modlitby.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lillen Lillen | 15. srpna 2015 v 16:30 | Reagovat

Myslím, žes to celkem trefila, jen my někdy připadá, že se spojuje druhý a třetí bod v ten čtvrtý :D Ve čtvrtý typ ateismu...
Nejvíc na nervy mi asi leze druhý typ, který je nejspíš nečastější.
Já nevím, jestli si to ti lidé připustili... možná nakrátko... A možná opravdu nevidí, že oni sami taky dělají špatné věci, dělají je, ne proto, že by jim v nich nikdo nezabránil, ale proto, že je dělat chtějí...¨
Tvrdím, že jsme si zvykli svalovat na Boha, co jsme udělali sami - všechny války, všechno zlo - za tím stáli lidé, nikoli přítomnost či absence Boha. Lidé.

2 Anie Anie | Web | 15. srpna 2015 v 21:53 | Reagovat

[1]: Máš naprostou pravdu. Na toto téma chystám příští článek, tak doufám, že to alespoň někomu otevře oči.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama