Září 2015

Ptactvo všeho druhu

20. září 2015 v 20:12 | Anie |  Fauna
Dneska mám pro vás jenom rychlou ukázku několika fotek. Jsem totiž u moře s hroumadou dětí a vůbec nemám čas psát články. Možná dneska na noční hlídce něco zkusím vymyslet. Doufám, že děti nebudou zlobit a dají mi možnost sepsat několik řádků.


3. díl - Jak jsem pracovala s informacemi

15. září 2015 v 19:26 | Anie |  První série
V posledním článku jste si mohli přečíst, jaké předměty jsem měla v zimním semestru na žurnalistice. Některé byly hodně zajímavé, jiné méně, ale Práce z informacemi byl opravdu skvělý předmět, a proto si myslím, že stojí za to mu věnovat celý dnešní díl. O ostatních už asi psát nebudu. Sexistické poznámky našeho sociologa by sice možná byly zajímavé, ale bohužel ten člověk toho není hoden. Takže v příštím díle se vrhneme už přímo na zkoušky a pak na letní semestr. Zase vám rychle přiblížím svoje předměty, těm zajímavějším věnuji zvláštní článek. V druhém semestru jsem měla málo zkoušek, takže to sjedeme velmi rychle. Musím to stihnou do začátku školy. Tímto bych pak ukončila tyto seznamovací díly a vrhla se na druhou sérii, kde už budu pravidelně příspívat a psát o tom, co právě dělám, co se učím, na čem pracuji. Zatím píšu tak informačně, ale druhá série by se už měla víc podobat deníku. Tak to by bylo pro začátek všechno a teď se pojďme podívat, jak se pracuje s informacemi.

Čísla- Números ( 0-10)

7. září 2015 v 20:15 | Anie |  Španělština
Hola! Vítejte u další hodiny španělštiny. Minule jsme se učili abecedu a výslovnost a pro dnešek jsem vám slíbila čísla. Zatím se naučíme jenom 0-10 a za pár týdnů k tomu přidáme další. Bude to tak lepší, protože toho budete mít míň, a když už ta první čísla budete dokonale umět, zbytek se naučíte hravě. Tak jdeme na to !

Volný jako pták v kleci

4. září 2015 v 12:47 | Anie |  Myšlenky o životě

Co znamená mít všechno ?
Dům, rodinu, přítele, zdraví, štestí, lásku...
Ale co když i pak vám něco chybí ?
Co když máte pocit, že to všechno vás svazuje?

Už vás nebaví pořád sedět na místě, když ostatní létají.
Pak najednou zjístite, že přeci můžete být jako oni.
Můžete si koupit křídla a vzlétnout.
Můžete se cítit volní jako ptácí...
Můžete se dotýkat nebe a dýchat čerstvý vzduch...

...a také můžete přijít o všechno.
Křídla totiž hodně stojí. To co dneska máte,
musíte prodat. Jiná cesta není.

Všechno vás tu tíží, lidé jsou jako koule u nohy.
Svazuje vás to a dusí.
Toužíte po svobodě.
Chcete opustit tu klec a letět někam daleko.

Nakonec zůstanete. Protože vám dojde to nejdůležitější.
Můžete prodat všechno, ale k čemu jsou křídla,
když nemáte pro koho létat ?

Anie

Nevíte, kam dál ?Co se děje na blogu

2. září 2015 v 10:31 | Anie
Zdravím vás u dnešního krátkého informačního článku ohledně toho, co se na blogu dělo, děje a dít bude.
Začneme tím, co se tu v posledních dvou měsících změnilo. Hlavně přibyly dvě nové rubriky - Španělština a Žurnalistika. V rubrice ŠPANĚLŠTINA se společně učíme nová slovíčka, gramatiku, pouštíme si písničky apod. Posledně jsme se učili abecedu ( Abeceda-Abecedario). Příště se podíváme na čísla. V rubrice Žurnalistika jsem zatím přispívala články pouze do Deníku žurnalistky a Rad, tipů a návodů. Mohlo by vás zajímat, jak se dělá rozhovor.

V nejbližší době chystám přidat další články do těchto rubrik. Můžete se také těšit na jeden zajímavý rozhovor. Další rubriky taky nebudou prázdné, nebojte. Přečetla jsem další knihy, tekže se můžete těšit na recenze.


Bude i něco pro milovníky filmů. Do rubriky Recenze filmů chystám další skvělé tipy !


Můžete se také těšit na článek o zvířatech pro alergiky. Pokud se mi povede, chtěla bych napsat několik vtipných povídek o životě. Nebudou tu chybět ani fotky, obrázky apod. Pokud by vás zajímal nějaký konkrétní článek, určitě pište do komentářů.

NOVINKA aneb kde mě najdete !

Databáze knih

CSFD

Facebook - Budu ráda za každé To se mi líbí pro moji stránku !

Dozvíte se o novinkách, o tom co právě dělám, čtu, sleduji. Budete vědět, kdy se na blogu objeví nový článek, co chystám, na co se můžete těšit. Předem děkuji za každý LIKE :)

Anie

Thomas Mann – Smrt v Benátkách (referát do školy)

1. září 2015 v 12:26 | Anie |  Recenze knih
Dneska jsem náhodou narazila na starý referát do školy. Myslím, že je škoda, aby jen tak ležel, když se může někomu hodit. Rozhodla jsem se, že pro maturanty sem hodím také rozbory všech knih, které jsem měla k maturitě. Chcete ?

Thomas Mann - Smrt v Benátkách
Der Tod in Venedig je krátká novela německého spisovatele Thomase Manna. Do češtiny se překládá jako Smrt v Benátkách. Tato kniha byla poprvé vydána v roce 1912. Přečetla jsem překlad Pavla Eisnera , který byl vydán v roce 1970 nakladatelstvím Odeon.