Říjen 2015

Ulice Nezájem

31. října 2015 v 12:44 | Anie |  Myšlenky o životěTichou tmou vracíš se tam,
kde svoje místo máš.
Žádný úsměv, políbení.

O svém životě,
lásce a zklamání
Bohu vyprávíš.

Na vlastní názor zapomeň.
Všechno co děláš, je špatně.
Jen On vidí hlouběji.

Víš, že to není správné,
chyby u sebe najít neumíš.
Chceš to jinak, ale není čas.

Mluvit, poslouchat, plakat,
smát se, sednout si na chvilku.
To všechno moc stojí.

Vracíš se domů,
do ulice Nezájem.

Anie

Maturita - Ostře sledované vlaky

25. října 2015 v 10:15 | Anie |  Recenze knih
Slibovala jsem vám, že zveřejním několik rozborů knih, které se vám mohou hodit k maturitě. Dneska tu máte prní v z nich. Příště se můžete těšit na Farmu zvířat Orwella.

Uběhaná

22. října 2015 v 8:10 | Anie |  Druhá série
Je čtvrtek, pro mě zatím nejnáročnější den v celém týdnu. Začínám 9:45 přednáškou z marketingu a managementu. Ta je docela fajn. Pak mám přednášku z reklamy. Tu jsem měla poprvé minulý týden a zatím to bylo docela zajímavé, ale uvidíme, co se z toho vyklube. Následně si poslechnu strašně nudnou přednášku na téma médii ve světě. Takže mi držte palce, abych neusnula. Pak jedu do práce. Učím jednu paní češtinu. No a aby ten den mohl být krásnější, hned potom se vracím zpět do školy na cvičení z TV. Ty se mi líbí, utíkají rychle, jenže po tom celém dni jsem už tak unavená, že nejsem schopná pořádně myslet. Domů (na kolej) se vracím kolem 20:45. K tomu všemu dneská musím dopsat práci na rétoriku. Nakonec jsem si vybrala téma : Ve školách by se mělo učit, jak mluvit a jak se chovat vůči lidem s mentálním postižením. Pokud s tím nesouhlasíte, nebo vás napadají nějaké argumenty proti, určitě mi je napište, protože by se mi hodily :)
Pak se musím připravit na zítřek, jelikož jsem se přihlásila na setkání s jedním významným polským reportérem. Musím přečíst jeho knihu, poslechnout se rozhovory s ním a připravit otázky. Možná to není všechno, ještě dneska mám dostat e-mail s dalšími pokyny, co bychom si měli připravit. No a to není všechno musím si ještě koupit lístek na autobus, abych se vůbec zítra dostala domů a zaplatit konečně za kolej :D Večer asi padnu to postele a budu ráda, jestli v pátek vůbec vstanu. Ale zase se musím pochválit :D Je 8:07 a já mám po snídaní, oběd hotový teď se jenom nachystám a můžu vyrazit do toho velice bouřlivého dne. Kdyby alespoň svítilo sluníčko, hned by se mi šlo líp.

A co vy ? Jak vypadá váš dnešní den ? Máte zajímavý rozvrh ? Nebo už máte padla ? ( to mi ani neříkejte :D )

S přáním hezkého dne, vaše Anie

Mohlo by vás zajímat: Zklamaná
Všechny novinky najdete na facebooku

Zklamaná

19. října 2015 v 19:27 | Anie |  Druhá série
Říkali: na výšce budeš mít hodně času, ve škole budeš třeba jenom dva, tři dny. Ráda bych řekla, že to tak je, ale lhala bych. Stejně jako oni lhali mi.Dobře, možná ne. Každý to má přeci jinak. Žurnalistika je v tomto ohledu strašná. Doteď jsem psala jenom o tom pozitivním, ale časy se mění. Sedím tu každý den prakticky od rána do večera. Nepovinné přednášky, o tom si můžu nechat leda tak zdát. U nás musíme chodit na všechno a někteří netolerují žádná spoždění! Než abys chodil pozdě, raději nechoď - říkají. Jenomže, když nepříjdeš dvakrát, nemáš splněnou docházku a automaticky nemáš zápočet.

Můj kolotoč se právě rozjel :)

11. října 2015 v 10:43 | Anie
Milí čtenáří,
moc se vám všem omlouvám za moji dlouhou nepřítomnost na blogu. Jak jsem již dříve psala, byla jsem u moře a hlídala děti. Pak mi začala škola a spolu s ní ten celý kolotoč - zabydlování, přednášky, cvičení, nákupy, vyřizování všech potvrzení apod. K tomu všemu mi první týden nejel internet, takže jsem vám nemohla napsat. Nebojte se, s blogem nekončím :) Budu přispívat svými články, pokud možno, pravidelně. Nic však nemohu slíbit, jelikož se musím učit a našla jsem si takovou malou brigádu, takže uvidíme, jak budu stíhat. Vidím to asi tak, že si budu brát notebook do školy a ve volné hodině budu psát články. Chtěla jsem to tak udělat i minulý týden, ale na školním PC v knihovně. Teprve pak jsem si uvědomila, že jsem v Polsku a nemám ponětí, jak na polské klávesnici psát česky :D :D