Duben 2016

Nebojte se!

24. dubna 2016 v 12:18 | Anie |  Bible - kniha knih
Strach je přirozenou součástí našeho života. V mladém věku se bojíme o známky ve škole, o to, co o nás řeknou ostatní. Později máme strach ze zkoušek, z hledání práce, strach o děti, domov a peníze. Každý den přemýšlíme, co přinese zítřek. Náš život je velký kolotoč, ve kterém se snažíme uběhnout co nejdál, abychom viděli do budoucnosti. Přirozeně chceme vědět, jestli budeme zdraví a jak budeme žít, kolik peněz mít apod. Přitom zapomínáme, že je tady Někdo, kdo přesně ví, co potřebujeme. Každý den je tady pro nás, čeká abychom k Němu přišli, chce nám ukázat cestu, chce nás vést, abychom se už nikdy nemuseli ničeho bát.

Rozbalovačka (1)

17. dubna 2016 v 11:11 | Anie |  Můj život s knihou
Na facebooku jsem psala, že mi přišly dva balíčky. Přijela jsem na víkend domů a šlo se rozbalovat.


V prvním balíčku byla výhra ze soutěže u Barunky. Tímto ji chci moc poděkovat za krásné ceny. Dostala jsem sešit, pohlednici, propisku, záložku do knihy, mapu hradů a zámků v ČR a krásnou knížečku s citáty.

Nicholas Sparks - Nezapomenutelná cesta

16. dubna 2016 v 11:00 | Anie |  Recenze knih


Autor: Nicholas Sparks
Originální název:A Walk To Remember
Žánr:Literatura světová, Romány, Pro ženy
Rok vydání:2015, 1. vydání originálu: 1999
Nakladatelství: Ikar
Překlad: Ivana Jílovcová-Fieldová
Autor obálky: Soňa Šedivá

ANOTACE: Když bylo Landonovi sedmnáct, život se mu navždy změnil. Landon končil střední školu a rozhodně se nehodlal zatěžovat starostmi dospělých. A ani ve snu ho nenapadlo, že by se mohl zamilovat, natož do dcery místního faráře. Ale srdce mu velelo jinak.
Když Landon Carter, syn známého kongresmena, potká poprvé Jamie Sullivanovou, dceru místního duchovního, je to jako blesk z čistého nebe. Jamie je těžce nemocná a ví,
že její dny jsou sečteny. A přestože ji většina spolužáků považuje spíše za podivínskou, Landon dochází k poznání, že se do Jamie k vlastnímu úžasu hluboce zamiloval. Jamie je i přes vědomí své neodvratitelné nemoci plná optimismu. Londonovi ukazuje, jak důležité jsou přátelství a pomoc druhým, jakou hodnotu má láska k bližnímu. London díky ní poznává, jakou hodnotu má odpuštění. Landon ví, že žádný lék na světě nemůže Jamie vyléčit, dopřát jí delší život. On jí však může poskytnout něco, co si na své tak krátké pozemské cestě vždycky přála. Může jí dát lásku a manželství, které potrvá dokud je smrt nerozdělí.

Místo pro Agathu Christie

14. dubna 2016 v 11:10 | Anie |  Knihovnička
Dneska vám ukážu moje detektivky od Agathy Christie. Kdo mě zná, ví že knihy této autorky nemůžou chybět v mé knihovničce. Nemám jich moc, většinu těch, které jsem četla, jsem měla z knihovny. Na obrázku vidíte tři knihy- Smrt lorda Edgwarea, V hotelu Bertram, Poslední víkend.


Smrt lorda Edgwarea a Poslední víkend ( na obrázku zelená kniha Niedziela na wsi) mám v polštině. Abych řekla pravdu, vůbec si nepamatuji odkud je mám. Jednu jsem myslím dostala od rodičů, ale kterou, a zda to bylo k Vánocům, narozeninám nebo jiné příležitosti, taky nevím. Obě knihy mám moc ráda. Jsou menší, mají moc hezké obálky. Rozhodně se mi líbí víc, než ta česká, co je uprostřed.

Ta se jmenuje V hotelu Bertram. Psala jsem na ni nedávno recenzi.
Koupila jsem ji společně s knihou Calico Joe v Praze( psala jsem o tom tady).
Byla ve slevě, stála asi 90 kč.

Tak, tohle je moje sbírká Agathy Christie. Malá, ale přeci z ní mám radost. V budoucnu ji určitě doplním o další knihy.


Anie

Dívka s balónky

11. dubna 2016 v 21:26 | Anie |  Jiné kresby
Obrázek: Dívka s balónky
Formát: A4
Technika: kresba tužkou a modrou pastelkou
Délka práce: asi 10 min


Obrázek vznikl v mé fantazii a za pár minut byl na světě. Líbí se mi víc můj nápad než samotné zpracování. Možná ho ještě vylepším...Uvidíme.

Mohly by se vám líbit:
Jiné kresby
Jak kreslím postavičky :D
Krajinky

Anie

Tři úlovky z říše zvířat

9. dubna 2016 v 14:44 | Anie |  Fauna
Máme tady další ukázku z mého zvířecího focení. Tentokrát mi pózoval velbloud, opice a klokan. Ten poslední měl jen jedno oko. Chudáček.
Která fotka se vám líbí nejvíc ?
Chcete vidět další ?
Mohlo by se vám líbit:

Anie

Dívka a dcera

8. dubna 2016 v 9:56 | Anie |  Knihovnička
Je tady další článek pro ty, co rádi nahlížejí do mé knihovničky. Dneska vám ukážu dvě knihy. O jedné jsem tady už psala, druhou zatím neznáte. Jsou to: Dívka ve vlaku a Imámova dcera.


Dívku ve vlaku ( polsky Dziywczyna z pociągu) jsem si koupila od jedné holky v Polsku. Narazila jsem na ni na polské facebookové stránce Prodám, koupím knihy. Neváhala jsem. Tolik se o ní psalo, že jsem ji prostě musela mít. Do týdne byla u mně a já se pustila do čtení. Rozhodně do byla dobrá koupě! Mohli jste o tom číst v recenzi.

Druhá kniha se jmenuje Imámova dcera. Vůbec nemám tušení, jaká bude. Jednoho krásného dne mi přišla. Bylo to moc milé překvapení. Neobjednala jsem si ji ani jsem ji nevyhrála. Prostě jsem se zapojila do takového projektu a teď mě jednou za čas někdo mile překvapí :)


Anie

Agatha Christie- V hotelu Bertram

3. dubna 2016 v 20:42 | Anie |  Recenze knih
Autor: Agatha Christie
Série: Slečna Marplová (10.)
Originální název: At Bertram's hotel
Žánr:Literatura světová, Detektivky
Nakladatel: Knižní klub
Překlad: Petráková, Hana
Rok vydání: 2008, 1. vydání originálu: 1964

Nezapomenutelná cesta v srdci moře

2. dubna 2016 v 11:04 | Anie |  Knihovnička
Jeden krásný lednový víkend jsme se s přítelem sebrali a jeli na hory do Jeseníků. Nebyla bych to já, kdybych nedodržela svoji tradici - z každého místa kam jedu si přivézt alespoň jednu knihu. Během večerní procházky po městě Jeseník jsem omrkla, kde je knihkupectví a hned druhý den ráno vyrazila na nákup. Jako vždy jsem měla problém, abych nevykoupila celý obchod. Nakonec jsem si však vybrala dvě knihy.


V srdci moře

Já ani nevěděla, že je to kniha. Hrozně moc jsem chtěla jít na premiéru filmu do kina. Poznamenala jsem si datum v diáři, ale ouvej něco mi do toho přišlo. Pak jsme jeli na ty hory a nebyl čas se na ten film podívat. A pak vcházím do knihkupectví a vidím, že to je kniha!!! První volba byla jasná. Jak bych mohla ji nekoupit ?!

Nezapomenutelná cesta

To je asi první knižní omyl, jaký se mi stal. Chtěla jsem jinou knihu - To nejlepší z nás (taky Sparks). Jenomže jsme trochu spěchali, protože když už člověk jede na hory, nechce celý den strávit mezi knihami (tedy mi by to nevadilo). Asi právě proto se mi popletly obálky knih. Vzala jsem ji do ruky, mrkla, jo tu chci.... a teprve pak jsme zjístila, že je to jiná kniha. Ale nevadí, sice jsem viděla film, ale alespoň můžu srovnávat :)

Jinak od Sparkse mám ještě další knihy. V jednom z nejbližších článku vám je ukážu. Hezky všechny pohromadě.

Zaujal vás článek ? Prozkoumejte víc z mé knihovničky nebo se podívejte, jak žiju s knihou.

Anie