Nebojte se!

24. dubna 2016 v 12:18 | Anie |  Bible - kniha knih
Strach je přirozenou součástí našeho života. V mladém věku se bojíme o známky ve škole, o to, co o nás řeknou ostatní. Později máme strach ze zkoušek, z hledání práce, strach o děti, domov a peníze. Každý den přemýšlíme, co přinese zítřek. Náš život je velký kolotoč, ve kterém se snažíme uběhnout co nejdál, abychom viděli do budoucnosti. Přirozeně chceme vědět, jestli budeme zdraví a jak budeme žít, kolik peněz mít apod. Přitom zapomínáme, že je tady Někdo, kdo přesně ví, co potřebujeme. Každý den je tady pro nás, čeká abychom k Němu přišli, chce nám ukázat cestu, chce nás vést, abychom se už nikdy nemuseli ničeho bát.

Bohužel v tom nekonečném běhu za budoucnosti si ho vůbec nevšímáme. Místo toho věříme satanovi, který nám našeptává, že nestíháme, nemáme čas, měli bychom víc pracovat, víc nakupovat, víc přemýšlet o své budoucnosti. Satan chce abychom se báli, chce aby nás naše vlastní obavy zabily. Chce nás dohnat k šílenství.

Nedovolme mu to! Věřme Bohu! On nás miluje a nedovolí, aby nám někdo ubližoval. Věřící člověk se nemusí bát, protože ví, že Bůh bude jednat a ukáže mu cestu.

Pro dnešní den jsem vybrala verš z Matouše 6,33-34

Hledejte nejprve Boží království a jeho spravedlnost, a toto vše vám bude přidáno.
Nemějte starost o zítřek, zítřek bude mít vlastní starosti. Den má dost svého trápení.

Měli bychom se zaměřit na to, co je dneska. Žít dnešním dnem, věnovat se rodině, přátelům. Stejně jako každý z vás i já mám strach z dalšího dne. Jsem studentkou a každý student ví, jaké to je před zkouškou. Přirozeně večer přemýšlíme, co bude zítra, jak to dopadne, kolik nám ještě zbývá se naučit. Tento verš mě vždycky pozvedne na duchu. Uklidní mě a dodá mi jistotu. Naučila jsem se, že pokud uvěřím Bohu a vložím svoje problémy do Jeho rukou, vždycky mi pomůže. Všichni okolo mě mi říkají, že jsem dobrá, když se mi povedlo všechny zkoušky úspěšně zvládnout. Já ale vím, že bez Boha bych to nedokázala. Hodně věci jsem neuměla a někdo by řekl, že jsem měla štěstí na otázky. To není pravda. Měla jsem víru. Víru v Boha, který vždycky ví víc než já. Nebojme se Mu důvěřovat i v takových "banalitách". Bůh nás miluje a chce, abychom ho pustili do každé části našeho života. Chce nám dát jistotu a vzít strach, který nás tíží. Neurazí ho, když ho budeme prosit o maličkosti. On to udělá rád. Je to milující Táta !!!

Nakonec mám pro vás krásné motivační video. Věřte Bohu a nestarejte se o nic!! Věřte, že vám pomůže najít práci, vybrat školu, postarat se o dítě. Věřte, že vezme váš život do svých rukou a změní ho k lepšímu!! Nebojte se, jen věřte!


Anie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lillen Lillen | 25. dubna 2016 v 18:05 | Reagovat

Tuhle větu si poslední dobou opakuji hodně často, často, často, často.
Bojím se vlastnáho stínu, sama sebe, lidí kolem sebe, minulosti, budoucnosti, všeho...

A vždycky si říkám, že v bibli je hodněkrát, hodněkrát napsáno nebojte se - teď nevím, kolikrát přesně - desetkrát? řekla bych, že aspoň na deseti místech, a že se to v těch evangeliích opakuje pořád...
... a i tak se bojím...
:D Je to zvláštní...
Ale snažím se, no... byť překonávat přirozenost je vždy těžké...
Ale oběti, pravda a láska, a život za něco stojí jen, když se překonávají překážky.

2 Macin Macin | Web | 29. dubna 2016 v 8:19 | Reagovat

Strach je přirozená emoce. Každé dítě má od narození strach z dvou věcí: z pádu a z hlasitého zvuku. Strach ze všeho ostatního je jen reakce, kterou se děti naučí od svých rodičů. Funkcí strachu je vypěstovat v dítěti opatrnost. Opatrnost je nástroj, který nás udržuje na živu. Opatrnost je důsledkem lásky. Láska je Já. (Z knihy Hovory s Bohem III)

3 Eliz Eliz | Web | 3. května 2016 v 20:55 | Reagovat

Já se přiznám, já se bojím. Ani ne tolik nějakých věcí, ale hlavně lidí a toho, co jsou schopni mi udělat. Bohužel.
Děkuji za krásný článek :)

4 Sugr Sugr | E-mail | Web | 13. května 2016 v 20:47 | Reagovat

Bojim, bojim...
každý se bojí, jen se lidi stydí to přiznat, ale je to emoce jako každá jiná. ;-)

5 Van Van | Web | 22. června 2016 v 22:10 | Reagovat

Tak spolehnout se ve všem na Boha a přestat cokoliv podnikat, taky není zrovna nejlepší.
Ale máš pravdu v tom, že nadměrné strachování se je opravdu zbytečné. Je to fakt, včerejší strachy odnesla minulost, budoucí strachy jsou zbytečné, protože budoucnost ještě nenastala a navíc je proměnlivá. A strachovat se dnes? No, někdy se tomu člověk neubrání, strachovat se o život někoho, kdo je zraněný, to se opravdu nedá jen tak hodit za hlavu.
Ale jsou věci, které ovlivníme, jsou věci, které neovlivníme, každopádně je dobré se pokusit o ovlivnění, ale někdy je zase lepší věci nehrotit. Je to vlastně samej rozpor! :-D
Ale co jsem zjistila, někdy je opravdu dobré nechat věci plynout. Cynik by řek, nechat to koňovi. Citlivější duše by podotkla, nechat to Bohu. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama