Bible - kniha knih

Nebojte se!

24. dubna 2016 v 12:18 | Anie
Strach je přirozenou součástí našeho života. V mladém věku se bojíme o známky ve škole, o to, co o nás řeknou ostatní. Později máme strach ze zkoušek, z hledání práce, strach o děti, domov a peníze. Každý den přemýšlíme, co přinese zítřek. Náš život je velký kolotoč, ve kterém se snažíme uběhnout co nejdál, abychom viděli do budoucnosti. Přirozeně chceme vědět, jestli budeme zdraví a jak budeme žít, kolik peněz mít apod. Přitom zapomínáme, že je tady Někdo, kdo přesně ví, co potřebujeme. Každý den je tady pro nás, čeká abychom k Němu přišli, chce nám ukázat cestu, chce nás vést, abychom se už nikdy nemuseli ničeho bát.

Dopis pro Tebe

27. července 2015 v 21:31 | Anie
Na Bibli se můžeme podívat z různých úhlů pohledu. Pro někoho je to jen kniha, kterou musí číst k maturitě, někdo jiný ji používá jako podložku pod viklavý stůl.
Bible však není obyčejnou knihou. Je to Boží dopis určený každému z nás.
Slova, která Bůh napsal pro nás, abychom si je pozorně přečetli a našli skrze ně pravé štěstí.
Bůh ve svém dopisu vysvětluje stvoření světa, vypráví nám zajímavé příběhy a odpovídá na všechny naše otázky. Možná, že se se mnou budete hádat a říkat, že to, co zde píšu, jsou lži, protože Bibli psali a tisknuli lidé. Máte pravdu, ale jen z části. V tomto bodě je nutné se zamyslet, odkud biblické společnosti vzaly rukopisy? Od mužů, které Bůh použil, aby sepsali Jeho Slovo.
 
 

Reklama