Inspirace citáty a myšlenkami slavných

„Člověka může potkat porážka…nesmí se však porazit sám.“

25. června 2013 v 20:03 | Anie
"Člověka může potkat porážka…nesmí se však porazit sám." ( Stephen King - Holčička, která měla ráda Toma Gordona )

Jsme jenom lidé. Nikdo z nás není neomylný. Všichni chybujeme. V životě nás mnohdy potkají těžké zkoušky. Ne vždy jim můžeme odolávat. Někdy se zdají být až příliš těžké. Ale nenechme se zmást. Každého z nás může potkat porážka, ale nikdy to nesmíme vzdát. Život není jednoduchý. Mnohdy se nám nic nedaří a máme pocit, že ten život opravdu nemá cenu.
Vždycky je však dobré si uvědomit, proč se nám takové věci dějí. Myslím si, že porážky nepřicházejí jen tak. Bůh si neřekne : "Dneska to je ale nuda...co kdybych někomu dneska něco provedl ?!" Takhle to opravdu NEFUNGUJE !!
Já osobně jsem už asi pochopila, proč přicházejí ty špatné dny. Většinou je to tak, že mě Bůh chce na něco upozornit. Chce mi ukázat, že dělám chybu. Nebo mi chce jen připomenout, že tady je. Když jsme totiž šťastní, často na Něho zapomínáme. Daří se nám, máme všechno a najednou už není o co prosit. Pak přijde On a upozorní nás, že bez Něho náš život vždycky půjde z kopce...Porážky nejsou proto, abychom upadli a zůstali ležet. Jsou tu proto, abychom se naučili být silní. Každý z nás má právo upadnout, ale musí se naučit také vstát ! Nesmí se sám porazit ! Nesmí to vzdát !! Musí jít dál, pokračovat ve své cestě. Pokud propadne alkoholu, drogám porazí se. Tehdy ukáže, jak je slabý. Jenom silný člověk se dokáže z porážky oklepat a jít dál. Buďme proto silní a nebojme se !! On má pro náš život dokonalý plán. Pokud máme to tzv. horší období, nezoufejme. Připravil ho pro nás sám Bůh. A všechno, co pochází od Něho je dobré. Neodsuzujme Ho, ale snažme se pochopit, proč takto činí a na co nás chce upozornit. Pak se totiž většinou zase všechno obrátí k lepšímu...Zkusme důvěřovat Jemu a ne sobě. Pokud se spolehneme jenom na sebe, většinou se samí porazíme, protože my si jen myslíme, že jdeme tou správnou cestou. Pouze On ví, že za zatáčkou je propast...pokud se Ho nezeptáme, nemusíme dopadnout dobře...

Anie
 
 

Reklama