Knihovnička

Nové knižní přírustky

29. června 2016 v 11:06 | Anie
V posledních měsících jsem dostala a nakoupila několik krásných knih. Tak se na ně pojďmě společně podívat.

Místo pro Agathu Christie

14. dubna 2016 v 11:10 | Anie
Dneska vám ukážu moje detektivky od Agathy Christie. Kdo mě zná, ví že knihy této autorky nemůžou chybět v mé knihovničce. Nemám jich moc, většinu těch, které jsem četla, jsem měla z knihovny. Na obrázku vidíte tři knihy- Smrt lorda Edgwarea, V hotelu Bertram, Poslední víkend.


Smrt lorda Edgwarea a Poslední víkend ( na obrázku zelená kniha Niedziela na wsi) mám v polštině. Abych řekla pravdu, vůbec si nepamatuji odkud je mám. Jednu jsem myslím dostala od rodičů, ale kterou, a zda to bylo k Vánocům, narozeninám nebo jiné příležitosti, taky nevím. Obě knihy mám moc ráda. Jsou menší, mají moc hezké obálky. Rozhodně se mi líbí víc, než ta česká, co je uprostřed.

Ta se jmenuje V hotelu Bertram. Psala jsem na ni nedávno recenzi.
Koupila jsem ji společně s knihou Calico Joe v Praze( psala jsem o tom tady).
Byla ve slevě, stála asi 90 kč.

Tak, tohle je moje sbírká Agathy Christie. Malá, ale přeci z ní mám radost. V budoucnu ji určitě doplním o další knihy.


Anie

Dívka a dcera

8. dubna 2016 v 9:56 | Anie
Je tady další článek pro ty, co rádi nahlížejí do mé knihovničky. Dneska vám ukážu dvě knihy. O jedné jsem tady už psala, druhou zatím neznáte. Jsou to: Dívka ve vlaku a Imámova dcera.


Dívku ve vlaku ( polsky Dziywczyna z pociągu) jsem si koupila od jedné holky v Polsku. Narazila jsem na ni na polské facebookové stránce Prodám, koupím knihy. Neváhala jsem. Tolik se o ní psalo, že jsem ji prostě musela mít. Do týdne byla u mně a já se pustila do čtení. Rozhodně do byla dobrá koupě! Mohli jste o tom číst v recenzi.

Druhá kniha se jmenuje Imámova dcera. Vůbec nemám tušení, jaká bude. Jednoho krásného dne mi přišla. Bylo to moc milé překvapení. Neobjednala jsem si ji ani jsem ji nevyhrála. Prostě jsem se zapojila do takového projektu a teď mě jednou za čas někdo mile překvapí :)


Anie

Nezapomenutelná cesta v srdci moře

2. dubna 2016 v 11:04 | Anie
Jeden krásný lednový víkend jsme se s přítelem sebrali a jeli na hory do Jeseníků. Nebyla bych to já, kdybych nedodržela svoji tradici - z každého místa kam jedu si přivézt alespoň jednu knihu. Během večerní procházky po městě Jeseník jsem omrkla, kde je knihkupectví a hned druhý den ráno vyrazila na nákup. Jako vždy jsem měla problém, abych nevykoupila celý obchod. Nakonec jsem si však vybrala dvě knihy.


V srdci moře

Já ani nevěděla, že je to kniha. Hrozně moc jsem chtěla jít na premiéru filmu do kina. Poznamenala jsem si datum v diáři, ale ouvej něco mi do toho přišlo. Pak jsme jeli na ty hory a nebyl čas se na ten film podívat. A pak vcházím do knihkupectví a vidím, že to je kniha!!! První volba byla jasná. Jak bych mohla ji nekoupit ?!

Nezapomenutelná cesta

To je asi první knižní omyl, jaký se mi stal. Chtěla jsem jinou knihu - To nejlepší z nás (taky Sparks). Jenomže jsme trochu spěchali, protože když už člověk jede na hory, nechce celý den strávit mezi knihami (tedy mi by to nevadilo). Asi právě proto se mi popletly obálky knih. Vzala jsem ji do ruky, mrkla, jo tu chci.... a teprve pak jsme zjístila, že je to jiná kniha. Ale nevadí, sice jsem viděla film, ale alespoň můžu srovnávat :)

Jinak od Sparkse mám ještě další knihy. V jednom z nejbližších článku vám je ukážu. Hezky všechny pohromadě.

Zaujal vás článek ? Prozkoumejte víc z mé knihovničky nebo se podívejte, jak žiju s knihou.

Anie

Brownovky

22. března 2016 v 21:44 | Anie
Ti, kdo sledují můj blog, vědí, že k mým oblíbeným spisovatelům patří Dan Brown. Můžu se pochvátil tím, že jsem už přečetla všechny jeho knihy. Bohužel doma jich mám jenom pár. Tady jsou:

Křížovatky

3. listopadu 2015 v 13:15 | Anie
Chtěla jsem ji k Vánocům, ale pak jsem na ni narazila v Polsku v Carrefouru a neodolala jsem. Byla ve slevě. Nemohla jsem ji tam nechat. Tentokrát nejde o žádnou Kingovku ani detektivku. Jde o knihu Křížovatky, kterou napsal William Paul Young. Už dřív jsem četla jednu jeho knihu - Chatrč. Ta mě naprosto dostala. Young mi ukázal jiný pohled na křesťanství. Nejdřív jsem byla v šoku, ale postupně jsem si řekla proč ne ?Byl to opravdu silný příběh, na které asi jen tak nezapomenu. Doufám, že jeho druhá kniha mě taky nezklame. Podle recenzí a komentářů by měla být dokonce lepší než Chatrč. Uvidíme. Tohle je bohužel jediná kniha, kterou vám dneska ukážu. Další přírustky za poslední měsíc nemám.

Křižovatky

Co vy ? Koupili jste si, nebo přečetli v poslední době nějakou zajímavou knihu ?

Mohlo by vás zajímat :

Hezký den,
přeje Anie

Calico Joe v hotelu Bertram

6. srpna 2015 v 17:41 | Anie
Z výletu do Prahy jsem si přivezla dvě nové knížky. První z nich je Calico Joe od Johna Grishama. Zatím jsem od něho četla jen Advokáta chudých a zjednodušenou anglickou verzi Klienta. Doma mám pak ještě Firmu. Jsem zvědavá, jaké to bude. Knihu jsem si vybrala náhodně. Potřebovala jsem nějakou změnu, protože poslední dobou čtu jen Joa Nesbøho a Stephena Kinga.

Neodolala jsem a musela si koupit nějakou detektivku od Agathy Christie. Už jsem dávno žádnou knihu od ní nečetla, a trochu se mi zastesklo po jejím stylu psaní. Vybrala jsem si V hotelu Bertram.Anie

Kingovky

3. srpna 2015 v 10:10 | Anie
Minule jsem vám slíbila, že se společně podíváme na moje knížky od Stephena Kinga. Dvě z nich jsou v češtině - Noční směna, Revival. Jedna v polštině - Ręka mistrza ( Ostrov Duma Key) a jedna v angličtině- It (To)


Nejdéle mám knihu Noční směna. Koupila jsem si ji před několika lety v Librexu za dárkový poukaz, který jsem dostala od kamarádky. Je to sbírka dvaceti krátkých hororových příběhů. Abych řekla pravdu, některé byly hodně dobré, ale jiné se mi zas tak moc nelíbily. Přesto nelituji, že tu knihu doma mám. Pokusím se napsat recenzi, ale obávám se, že to bude nějakou dobu trvat, jelikož si tu knížku budu muset přečíst ještě jednou, protože už si na některé věci nevzpomínám.

Pak tu mám anglickou knihu It. Tu jsem si koupila loni v Praze. Řekla jsem si, že to bude pro mě výzva. Zatím jsem ji nečetla protože jsem si chtěla na ni nechat víc času, což během roku na výšce jaksi nebylo možné. V příštím roce mám zkoušku z angličtiny na B2, proto bych ji chtěla přečíst letos o prázdninách a trochu si ten jazyk procvičit. Už teď vím, že to bude dřina :D

Před půl rokem jsem si v Polsku koupila knihu Ręka Mistrza. Musím říct, že je to jedna z nejlepších knih, jaké jsem od Kinga četla. Ani na chvilku jsem se nenudila. Četla jsem ji před pár měsíci, takže si na děj ještě zřetelně vzpomenu, proto určitě v nejbližší době přidám recenzi.
Všimla jsem si, že v češtině je jiná obálka. Můžete porovnat. Mně osobně se víc líbí ta polská.

A poslední kniha je Revival. Tu jsem dostala od přítele letos k narozeninám (psala jsem o tom tady). Čte se moc dobře. Už jsem na konci, takže opět slibuji recenzi :)Mějte se krásně. Budu se těšit zase příště.

Anie

Kameník a Revival

21. července 2015 v 11:48 | Anie
Dneska vám ukážu dvě nové knižky, které jsem dostala k narozeninám. První z nich je od Camilli Läckberg a jmenuje se Kameník. Od této autorky jsem zatím četla jen jednu knihu - Ledová princezna, ale moc se mi líbila a myslím, že tahle mě taky nezklame. Jak asi víte detektivky mám strašně ráda a Camilla se rozhodně zapsala do seznamu mých oblíbených autorů tohoto žánru. K dalším pak patří určitě Agatha Christie a v poslední době taky Jo Nesbo, o kterým jsem psala v posledním článku.

Pak tu mám knihu Revival od mého milovaného Kinga. Je to čtvrtá kniha tohoto autora, kterou mám v knihovničce a jsem na to hrdá :) Už jsem ji začala číst a zatím jsem spokojená.V příštím článku z mé knihovničky vám ukážu další mé Kingovky. Máte se na co těšit !

Anie

Po stopách zločinu s Harrym

9. července 2015 v 16:15 | Anie
V poslední době jsem se zamilovala do detektivek autora jménem Jo Nesbo.
Asi před půl rokem jsem si koupila Netopýra a Šváby. A o víkendu k nim přibyly další dva díly : Červenka a Nemesis.
Knížky mám v polštině. Zatím jsem stihla přečíst první dva díly a moc se mi líbily ! Teď se chystám na třetí a pak čtvrtý. Kdo ví, možná si koupím i další :) Knihy si našly místo na nejvyžší poličce mé knihovničky, hned vedle dalších detektivek.


Po přečtení Červenky a Nemesis se můžete těšit na recenze všech čtyř knih.
Mějte se hezky a těším se na vás u dalšího brouzdání mou knihovničkou :)

Anie
 
 

Reklama