První série

3. díl - Jak jsem pracovala s informacemi

15. září 2015 v 19:26 | Anie
V posledním článku jste si mohli přečíst, jaké předměty jsem měla v zimním semestru na žurnalistice. Některé byly hodně zajímavé, jiné méně, ale Práce z informacemi byl opravdu skvělý předmět, a proto si myslím, že stojí za to mu věnovat celý dnešní díl. O ostatních už asi psát nebudu. Sexistické poznámky našeho sociologa by sice možná byly zajímavé, ale bohužel ten člověk toho není hoden. Takže v příštím díle se vrhneme už přímo na zkoušky a pak na letní semestr. Zase vám rychle přiblížím svoje předměty, těm zajímavějším věnuji zvláštní článek. V druhém semestru jsem měla málo zkoušek, takže to sjedeme velmi rychle. Musím to stihnou do začátku školy. Tímto bych pak ukončila tyto seznamovací díly a vrhla se na druhou sérii, kde už budu pravidelně příspívat a psát o tom, co právě dělám, co se učím, na čem pracuji. Zatím píšu tak informačně, ale druhá série by se už měla víc podobat deníku. Tak to by bylo pro začátek všechno a teď se pojďme podívat, jak se pracuje s informacemi.

2. díl - Zimní semestr

10. srpna 2015 v 13:47 | Anie
Harmonogram roku vám popisovat nebudu, protože si myslím, že by to nikoho moc nezajímalo. Mohla bych dlouze psát, o tom, jak jsem čtyři hodiny čekala na ubytování na koleji, ale tohle moc společného se žurnalistikou nemá. Myslím, že by vás víc zajímal můj rozvrh. Proto vám v dnešním článku krátce přiblížím předměty, které jsem měla v zimním semestru. Všechno budu překládat, takže si nejsem jistá, zda se tak ty předměty jmenuji i u nás.

1. díl - Přijímačky

30. července 2015 v 17:43 | Anie
Váhala jsem mezi pedagogikou a žurnalistikou, ale moje láska k psaní nakonec zvítězila. Pak se však objevila další otázka:
Kam se hlásit?
Podala jsem si dvě přihlášky do Česka a jednu do Polska. Jelikož mi je polský jazyk bližší, chtěla jsem víc tam. Přijímačky jsem měla z polského jazyka a dějepisu. Udělala jsem je velmi úspěšně a pak mě čekal už jen pohovor na mé vysněné škole a hromada papírování :D Musela jsem všechny potřebné dokumenty překládat do polštiny, zařizovat věci na ministerstvech, ale povedlo se! Mám rok studií za sebou a nemůžu si stěžovat. I když jsou věci, které mě zklamaly, jsem ráda, že jsem na tu školu šla.
O tom však zase příště. Dneska, jelikož píšu pro české čtenáře, bych se chtěla zaměřit na školy u nás.
 
 

Reklama