Rady, tipy

Jak se dělá rozhovor

19. srpna 2015 v 20:51 | Anie
Myslím, že skoro každý z nás někdy v životě s někým mluvil, nebo se alespoň o to snažil. Zeptat se v obchodě, kolik stojí rolka toaletního papíru je něco jiného, než udělat rozhovor i když přiznávám, pro někoho to chce stejnou dávku odvahy. Dneska si řekneme, jak se správně k rozhovoru připravit, s kým mluvit, na co se ptát apod. Nechci si hrát na někoho, kdo má za sebou tisíce úspěšných rozhovorů, protože by to nebyla pravda. Jsem začátečník. Mám za sebou pouze rok studia žurnalistiky, a to je trochu málo, abych mohla přednášet na toto téma. Napíšu pouze všechno, co vím, co jsem se během toho roku naučila. Tak jdeme na to :)

Jak psát podle Ouest France

9. srpna 2015 v 17:01 | Anie
Jean Pierre Chapelle je jedním z novinářu francouského deníku Ouest France. Měla jsem možnost být na jeho přednášce a
dozvědět se pár zajímavých věci o tom, jak správně psát. Jsem ráda, za tu zkušenost. Poznala jsem pravého novináře, který ve svém státě něco znamená. Nehraje si na někoho, kdo ví, jak psát. On to totiž opravdu ví. Četla jsem pár jeho článků, a moc bych si přála psát jednou jako on.
Dneska se s vámi podělím o své poznámky a dám vám pár tipů, díky kterým vaše články budou mít hlavu a patu a lidé je s radostí budou číst.
 
 

Reklama